خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

علت پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی چیست؟

پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی یکی از معضلاتی است که گاهی پیش می آید .
ماشین لباسشویی اختراع مبتکرانه بشر است. اکثر زنان خانه دار نمی توانند زندگی خود را بدون این دستیار فوق العاده تصور کنند و این تعجب آور نیست.
ماشین لباسشویی نه تنها لباس ها را به تنهایی شستشو می دهد، بلکه آنها را آبکشی و خشک می کند ودر تمام این مدت خانم خانه دار می تواند با آرامش به سایر کارها بپردازد .

با این حال، گاهی اوقات لباس ها در ماشین لباسشویی دچار پارگی و آسیب می شوند که باعث دردسر و ضرر برای کاربرانش می‌شود. به عنوان مثال، روی لباس ها نخ کش می شوند .
اما چرا ماشین لباسشویی لباس ها را پاره می کند؟ برای این شاید چندین دلیل وجود داشته باشد.

دلایل پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی

صرف نظر از نوع دستگاه و سازنده آن، ماشین لباسشویی باید لباس ها را با دقت و احتیاط شتسشو دهد. و مطمئناً لباس نباید در هنگام شستشو خراب و پاره شود. اگر ماشین لباسشویی شما شروع به پاره کردن لباس ها کرد، قطعا دلیلی برای این موضوع وجود دارد. دلایل پاره شدن لباس توسط ماشین لباسشویی می تواند به شرح زیر باشد:

• اجزاء فلزی لباس ها که در درام بارگذاری می شوند به یکدیگر ساییده می شوند و در برابر اتصالات فلزی پاره می شوند – زیپ ها، دکمه ها، قلاب ها، و غیره.
• سطح داخلی درام دستگاه آسیب ظریفی دارد – تراشه، ترک یا سوراخ.
• به دلیل اینکه درام در شستشو نسبت به محور خود جابجا شده است، لباس ها پاره می شوند.
• حالت شستشو اشتباه انتخاب شده است.
• پودر لباسشویی خیلی قوی است و برای نوع پارچه انتخابی مناسب نیست.
• برای ماشین های با بارگذاری از بالا ، قطعات تیز در سطح داخلی محفظه ظاهر می شوند .
• عیب های کارخانه ای درام، روکش منهول یا سایر قطعات.

علت پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی چیست؟
علت پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی چیست؟

برای درک اینکه دقیقاً چه چیزی باعث این مشکل شده است، باید ماشین لباسشویی را به دقت بررسی کنید.
البته اگر متخصص این کار را انجام دهد بهتر است، اما می توانید دلیل اینکه ماشین لباسشویی شروع به پاره کردن لباس ها کرده است یا نه را بیابید.

پاره شدن لباس ها توسط اجسام سخت

قبل از بررسی ماشین لباسشویی، باید موارد آسیب دیده را به دقت بررسی کنید و حقایق زیر را تجزیه و تحلیل کنید:

1. کیفیت پارچه

2. عدم مطابقت حالت شستشوی انتخاب شده با کیفیت و ترکیب موادی که پارچه از آن ساخته شده است.

واقعیت این است که گاهی اوقات ماشین لباسشویی در پاره شدن لباس ها اصلا مقصر نیست. اگر لباس مورد علاقه شما از پارچه نازک که بیش از پنج سال است آن را می پوشید پاره شده است، هیچ چیز تعجب آوری نیست.
هنگام چرخش با سرعت بالا، پارچه کهنه می تواند به سادگی به درام مالیده شود که یا پاره میشود و یا با لباس های دیگر در هم پیچیده میشود.

3. دلیل بعدی اینکه ماشین لباسشویی لباس ها را پاره می کند, زمانی است که اجسام جامد وارد درام می شوند. هر سنگریزه یا مهره ای که در جیب شما باقی می ماند می تواند دلیلی باشد که لباس مورد علاقه شما پاره شده باشد .علت مشکل همچنین می تواند باز شدن زیپ یا دکمه، استخوانی که از سوتین بیرون آمده باشد.
یکی دیگر از منابع خطر احتمالی، شستشو و چرخش اشتباه است. دستورالعمل شستشو روی برچسب تقریباً هر محصولی به دلایلی وجود دارد. ارزش آن را دارد که به آنها نگاه کنید.
اگر روی آن نوشته شده «فقط شستن با دست»، قرار دادن آن در ماشین لباسشویی قطعا به ان اسیب می رساند.

4 . نقص سطح درب یا درام
اگر تمام دلایل قبلی شمامل شما نمی شود، احتمالاً درام ماشین لباسشویی شما منشا مشکل است. بر روی سطح آن، هم در هنگام ساخت و هم در حین کار، ممکن است بریدگی و خراش ظاهر شود.
اگر این اتفاق در اولین شستشو افتاد, بلافاصله با مرکز خدمات تماس بگیرید. آنها آنجا هستند تا به شما کمک کنند. آسیب به درام قطعا یک مورد دارای گارانتی دئر مدت ضمانت دستگاه است.

اگر مشکل در حین کار ظاهر شد، به این معنی است که شما خودتان به درام آسیب رسانده اید.
به عنوان مثال، پیچ‌ها، میخ‌ها یا مهره‌های فلزی می‌توانند براده‌ها یا سوراخ‌های کوچک و نامرئی را روی سطح داخلی واشر بگذارند. آنها دلیلی هستند که دستگاه شروع به خراب کردن لباس ها میکند.

چه باید کرد؟ چگونه آسیب را پیدا کنیم؟ ترک ها می توانند آنقدر میکروسکوپی باشند که نتوانید آنها را با انگشتان خود احساس کنید.
برای شناسایی سوراخ‌های داخل درام، یک جوراب شلواری قدیمی یا جوراب شلواری نایلونی بردارید. آن را مانند دستکش روی دست خود قرار دهید یا جوراب شلواری را به صورت توپ درآورید.
اکنون داخل واشر را به دقت بررسی کنید – اگر سوراخی وجود داشته باشد، قطعا به آن گیر می کند.همچنین دریچه بارگیری، کاف و درب ماشین لباسشویی را به دقت بررسی کنید

5 . پارچه به دلیل معیوب بودن بلبرینگ پاره شده است
اگر پس از شستن، لباس ها ، آشکاراً پاره شده باشند، ممکن است علت خود درام نباشد، بلکه بلبرینگ آسیب دیده باشد.
هنگام شستشو، درام با سرعت نسبتاً بالایی روی شفت می چرخد. در همان زمان، گاهی اوقات لباس ها می توانند پاره شوند، زیرا آنها در شکاف بین مخزن و درام می افتند.
اگر این اتفاق بیفتد، در خروجی به جای لباس یا پیراهن مورد علاقه خود یک پارچه پاره شده دریافت خواهید کرد. چرا این اتفاق می افتد؟

نکته این است که درام و شفت نه به طور مستقیم، بلکه با کمک یک بلبرینگ به یکدیگر متصل می شوند. این نه تنها چرخش کاملاً یکنواخت و صحیح درام را تضمین می کند، بلکه آن را نسبت به محور متمرکز می کند.
اگر یاتاقان خرد شده باشد، مخزن شروع به چرخش با انحراف می کند. در نتیجه این جابجایی، فاصله بین لبه مخزن و درام افزایش می یابد. در این شکاف است که لباسی می افتد و پاره می شود. در چنین شرایطی، دست نخورده نگه داشتن لباس ها تقریبا غیرممکن است.

6 . برنامه شستشوی اشتباه
اغلب اوقات، یک چیز پیش پا افتاده مانند حالت شستشوی اشتباه باعث آسیب به لباس می شود . دستورالعمل های عملیاتی نوشته برای هر نوع لباس را در دفترچه راهنما بخوانید .
اگر لباسشویی شما لباس ها را پاره می کند، احتمالاً چرخه چرخش را خیلی زیاد کرده اید (بیش از 800 دور در دقیقه). یا شاید یک حالت فشرده را برای پارچه هایی انتخاب کنید که نیاز به شستشوی ظریف دارند.

با کمال تعجب، با وجود هشدارهای تولیدکنندگان، بسیاری از زنان خانه دار معتقدند که بهتر می دانند.
بنابراین اگر شک دارید که کدام حالت را برای شستشو انتخاب کنید، ظریف ترین حالت را انتخاب کنید.

چگونه از لباسها در برابر آسیب محافظت کنیم؟

در پایان چند توصیه به کسانی که نمی خواهند این موقعیت ناخوشایند را تجربه کنند یا هنوز نمی دانند چرا لباسشویی ، لباس ها را پاره می کند:

• قبل از قرار دادن لباس در درام ماشین لباسشویی، تمام درزها و جیب ها را به دقت بررسی کنید، دکمه ها، زیپ ها و پرچ ها را ببندید.
• اگر لباس دارای قطعات فلزی زیادی است، آن را به سمت بیرون بچرخانید. این به قلاب‌ها و پرچ‌ها اجازه می‌دهد کمتر با چیزهای نزدیک تماس پیدا کنند.
• اگر از استحکام و کیفیت لباس ها مطمئن نیستید، حالت ظریف را برای شستشو انتخاب کنید و چرخش را روی حداقل تعداد دور تنظیم کنید.
البته خشک شدن لباس ها کمی بیشتر طول می کشد، اما احتمال پاره نشدن آنها بیشتر است.
• پس از اتمام فرآیند شستشو، لباس ها را از دستگاه خارج کرده و با دست چندین بار درام را بچرخانید. این به شما امکان می دهد بفهمید که آیا موارد کوچکی در آنجا باقی مانده است یا خیر.
• برای شستن لباس های ظریف از کیسه های مخصوص استفاده کنید. همچنین از آنها برای شستن چیزهایی که پولک، بدلیجات، مهره و سایر جواهرات جامد دارند استفاده کنید.
• دستگاه را بیش از حد بار نکنید. اگر چیزهای زیادی وجود داشته باشد، آب کافی برای حل کردن تمام پودر وجود ندارد. پارچه های پاشیده شده با پودر راحت به یکدیگر ساییده می شوند، به این معنی که خیلی سریعتر پاره می شوند.
• کیفیت پودر لباسشویی را بررسی کنید. این احتمال وجود دارد که از یک پودر بیش از حد قوی استفاده می کنید، به سادگی پارچه را خورده می کند. اگر چنین است، پودر را عوض کنید.

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر قهوه ساز ، ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *