خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

بررسی 15 ارور ماشین لباسشویی بوش

در حال حاضر مشکل و خرابی های ماشین لباسشویی بوش به لطف کد خطا و ارور های ایجاد شده بر روی صفحه نمایش دستگاه قابل شناسایی است. در صورتی که کاربر بتواند این کدخطاها را رمزگشایی کند ممکن است خودش بتواند مشکل را برطرف کند.
با توجه به اینکه تمام لوازم برقی برای عملکرد صحیح و افزایش طول عمر نیاز به نگهداری دقیق دارند لازم است ماشین لباسشویی بوش خود را هفته ای یکبار تمیز کرده و آن را توسط یک اسفنج مرطوب پاک کنید، محفظه ای که پودر شوینده در آن ریخته می شود را پس از هر سه بار شستشو کاملاً تمیز کنید و فراموش نکنید که پس از پایان چرخه شستشو درب دستگاه را باز گذاشته و درزگیر های لاستیکی آن را کاملاً خشک کنید.

 بررسی ارور ماشین لباسشویی بوش و روش های رفع آنها

1. کد خطا یا ارور F01

ایجاد شدن این ارور بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی بوش نشان می دهد که درب درام دستگاه کاملاً بسته نیست. برای برطرف کردن این مشکل باید از بسته بودن درب درام اطمینان حاصل کنید و ببینید آیا چیزی بین درب درام گیر کرده است یا خیر. همچنین ممکن است لاستیک های دور درب پاره شده و نیاز به تعویض داشته باشند تا درب دستگاه به طور کامل بسته شود.

2. کد خطا F02

این ارور نشان می‌دهد که دستگاه در تامین آب مشکل دارد. در صورت ایجاد ارور ابتدا باید شیر آب دستگاه را بسته و برق ماشین لباسشویی را کاملاً قطع کنید سپس شیلنگ های تامین آب را بررسی کنید و در صورت گرفتگی و انسداد یا خم شدن شیلنگ آنها را برطرف کنید.

ارور ماشین لباسشویی بوش
ارور ماشین لباسشویی بوش

3. ارور F03

هنگامی که آب داخل ماشین لباسشویی جریان نداشته باشد این کد خطا ظاهر می شود . برای رفع این مشکل باید فیلتر های ماشین لباسشویی را بررسی و در صورت گرفتگی و انسداد آنها را تمیز کنید. سپس باید پمپ تخلیه را بررسی کنید و ببینید که آیا پروانه بصورت آزادانه حرکت می کند یا خیر . از کار افتادن کنترل کننده برق دستگاه نیز باعث ایجاد این ارور می شود.

4. ارور F04

نشتی داشتن آب از دستگاه به بیرون باعث ایجاد این ارور بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی بوش می شود. کافی است منبع نشتی را پیدا کرده و از محکم بودن اتصالات اطمینان حاصل کنید.

5. ارور F17

در صورتی که آبگیری دستگاه بیشتر از حد معمول طول بکشد، این ارور ظاهر می ‌شود که ممکن است شیر تامین آب دستگاه بسته باشد، فیلتر ورودی مسدود شده باشد یا فشار کمتر از یک بار باشد . برای رفع این ارور کافیست شیر تامین آب دستگاه را باز کنید یا انسداد فیلتر ورودی را برطرف کنید.

6. کد خطا F18

در صورتی که تخلیه آب دستگاه بیش از حد طول بکشد این ارور ایجاد می‌شود که ممکن است به دلیل شکستگی و مسدود شدن لوله های فاضلاب ، مسدود شدن سوئیچ تنظیم مجدد و خراب شدن دستگاهی که منبع آب را کنترل می کند ، باشد. برای رفع مشکل کافی است پمپ تخلیه را تمیز کنید اگر مشکل برطرف نشد باید از سامان سرویس کمک بگیرید.

7. ارور F19

این ارور نشان می‌دهد که گرم شدن آب در ماشین لباسشویی بوش بیشتر از حد انتظار طول می کشد. این مشکل ممکن است به دلیل خراب شدن المنت دستگاه یا فشار الکتریکی کم در شبکه باشد . برای رفع آن باید اتصال مدار ها و المنت حرارتی بررسی شوند.

8. کد خطای F21

متوقف شدن چرخش درام ماشین لباسشویی بوش باعث ایجاد این ارور می شود که نشان دهنده خرابی سیستم کنترل است و ممکن است به دلیل نقص در تاکوژنراتور یا خرابی رله معکوس باشد . کافیست موتور را چند بار راه اندازی کنید و این کار را قبل از پایان برنامه شستشو انجام دهید.

9. ارور F22

اگر سنسور های مسئول کاهش دما در ماشین لباسشویی بوش دچار اختلال شوند این ارور ایجاد می شود که ممکن است به دلیل اتصال کوتاه در شبکه برق باشد.

10. ارور F23

این ارور نشان می دهد که ویژگی Aquastop فعال شده است در نتیجه آب در سینی دستگاه جمع شده و احتمال نشتی آب از دستگاه وجود دارد.

11. ارور F26

هنگامی آسیب به سنسور های ولتاژ وجود داشته باشد این کد خطا بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی بوش ایجاد می شود.

12. کد خطای F31 در ماشین لباسشویی بوش

هنگامی که درجه آب بیش از حد تخمین زده می شود این ارور ایجاد می شود و نشان می‌دهد که گرفتگی و انسداد و در تخلیه آب وجود داشته یا ولتاژ سنج های دستگاه خراب شده اند که در این صورت تمام سیستم ها و عناصر ذکر شده باید مورد بررسی قرار گیرند.

13. ارور F34

ظاهر شدن این کد خطا بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی بوش نشان دهنده عدم توانایی دستگاه در باز کردن قفل درب است و ممکن است به دلیل شکستگی در خود قطعه و … ایجاد شود. در اینصورت باید دکمه بازنشانی دستگاه را فشار داده و یا سیم کشی و قفل در را از نظر سالم بودن بررسی کنید.

14. کد خطای F63

در صورتی که مشکلی در نرم افزار ماشین لباسشویی بوش وجود داشته باشد این ارور که نشان دهنده خطا در پردازنده است بر روی نمایشگر دستگاه ایجاد می شود.

15. ارور E02

این امر نشان دهنده مشکل در موتور الکتریکی دستگاه است و باید برس های موتور ، مقاومت موتور ، کنتاکت های اتصال و ماژول های اصلی بررسی شوند.

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر قهوه ساز ، ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *