خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

4 علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی + راهکار

نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی  یکی از مشکلاتی است که توسط سامان سرویس بررسی و رفع می شود.
ماشین لباسشویی از جمله دستگاه هایی است که خانم های خانه دار مدرن به سختی می توانند زندگی خود را بدون آن تصور کنند . بدون ماشین لباسشویی شستشوی لباس ها با دست به یک چالش تبدیل شده و باعث می شود زمان زیادی در روز صرف این کار شود به همین دلیل همه افراد با مشاهده کوچکترین علائم خرابی در صدد رفع مشکل برمی آیند . توقف چرخش درام ماشین لباسشویی یکی از خطاها یا مشکلات شایع در این دستگاه ها است که به دلایل مختلفی ایجاد شده و با توجه به منبع مشکل تعمیر باید انجام شود.
سامان سرویس یکی از مراکز نام آشنا در زمینه تعمیر مشکلات مختلف ماشین لباسشویی در برندها و مدل های مختلف است. بررسی و برطرف کردن توقف چرخش درام ماشین لباسشویی نیز تنها یکی از خدمات مختلف این مرکز است که به لطف حضور تکنسین های کاربلد و متخصص انجام می شود.

این مشکل مختص به برندخاصی نیست و انواع لباسشویی ال جی ، سامسونگ ، اسنوا، دوو ، حایر و …   می تواند رخ دهد

تعیین کنید که درام دستگاه در چه نقطه های دیگر نمی چرخد.

اگر چرخش درام ماشین لباسشویی در طول چرخه شستشو متوقف شده است برای شروع باید بعضی موارد را بررسی کنید. به عنوان مثال، اگر هیچ اثری از پودر و کف در آن وجود نداشته و داخل درام نیز آب نباشد اما لباس ها مرطوب باشند نشان می دهد که دستگاه موفق شده است چرخه شستشو را کامل کرده و لباسها را آبکشی کند اما درام دستگاه با مشکلات روبرو شده و یا هنگ کرده است.
اگر درآم در هنگام شستشو گیر کرده است و داخل آن کف می بینید یا لباس ها خشک نشده اند اولین کاری که باید انجام دهید این است که باید دستگاه را از برق کشیده و لباس ها را بیرون بیاورید و سعی کنید درام را با دست بچرخانید. در صورتی که درام با دست می چرخد اما هنگام چرخه شستشو ، چرخش ندارد ممکن است اضافه بار باعث ایجاد این مشکل شده باشد .
تمام مدل های ماشین لباسشویی محدودیت بار مخصوص به خود را دارند ، بنابراین ابتدا باید مطمئن شوید که لباس های زیادی را درون ماشین لباسشویی قرار نداده اید . بدین‌منظور نیمی از لباس های خارج شده را به داخل درام برگردانده و دستگاه را دوباره روشن کنید در صورتی که درام باز هم چرخشی ندارد، مشکل از لباس ها نبوده و ممکن است در خود دستگاه باشد.

4 علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی
4 علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

چه عواملی باعث نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی در حین شستشو می‌شوند؟

1. معیوب بودن تسمه محرک

تسمه محرک در ماشین لباسشویی موتور الکتریکی دستگاه و درام را به یکدیگر متصل می کند و باعث چرخش درام می شود . شل شدن این تسمه پارگی یا از بین رفتن آن می تواند مانع از چرخ درام ماشین لباسشویی شود. این مسائل در هنگام استفاده زیاد از ماشین لباسشویی، استفاده از بار بیش از حد در داخل دستگاه یا کم بودن بار اتفاق میافتد. در صورتی که خود تسمه محرک سالم است باید به قرقره ها توجه کنید ، زیرا در صورت آسیب دیدگی ، قرقره ها نمی توانند تسمه را نگه دارند در نتیجه تسمه از بین رفته و درام توانایی چرخش ندارد . با تعویض قطعه معیوب مشکل حل می شود.

2. سایش بلبرینگ ها

سایش بلبرینگ های ماشین لباسشویی زمان رخ می دهد که مهر و موم و محافظ قطعه در برابر رطوبت آسیب می بیند . در نتیجه روغن های داخل محفظه شسته شده و بلبرینگ ها زنگ می زنند و اگر در طی سه تا پنج روز خشک نشوند فرایند خوردگی آغاز می شود. زنگ زدگی به مرور زمان بلبرینگ ها را از بین برده و باعث ایجاد سر و صدا از ماشین لباسشویی در حین کار می شود . در صورت شنیدن سر و صدای غیر عادی از دستگاه خود تا زمانی که مشکل برطرف نشده است نباید از ماشین لباسشویی استفاده کنید.

3. توقف چرخش درام ماشین لباسشویی به دلیل خرابی موتور دستگاه

موتور الکتریکی ماشین لباسشویی ممکن است تحت نوسانات برق یا نشتی قرار گیرد . اگر درام ماشین لباسشویی هنگامی که خالی است به خوبی می چرخد اما وقتی لباس داخل دستگاه قرار دارد کار نمی کند ممکن است موتور دستگاه خراب شده باشد که به دلیل پارگی سیم پیچ ها در استاتور و روتور دستگاه است.
در صورتی که دستگاه جرقه زده ، دود کند و یا بوی سوختگی از آن به مشام برسد تعویض کامل موتور ضروری است .

4. مشکلات موجود در برد کنترل

در صورتی که ماژول کنترل، سیگنال برای شروع فرآیند شستشو دریافت نکند درام دستگاه نمی چرخد. این مسئله ممکن است به دلیل نوسانات برق یا سایش قطعه باشد. برای اصلاح وضعیت سه راه وجود دارد . برنامه را بازنشانی کنید، ماژول را دوباره فلش کنید و یا برد را تعویض کنید . فرا موش نکنید تمام این موارد باید توسط افراد واجد شرایط انجام شود، زیرا نیاز به مهارت خاصی دارند.

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر قهوه ساز ، ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *