خدمات سامان سرویس

چرا نباید ماشین لباسشویی را به آب گرم وصل کنید

اگر ماشین لباسشویی را به آب گرم وصل کنید چه اتفاقی می افتد؟ بسیاری از مردم می دانند که ماشین لباسشویی برق زیادی را برای گرم کردن آب مصرف می کند.
بنابراین در تلاش برای صرفه جویی در هزینه، ممکن است برایتان سوال شود که: چگونه ماشین لباسشویی را مستقیماً به آب گرم وصل کنیم؟ صرفه جویی در مصرف انرژی چقدر قابل توجه خواهد بود و آیا به ماشین لباسشویی آسیب می رساند؟

چرا خواندن دفترچه راهنما مهم است؟ اول از همه باید دستورالعمل ها را بررسی کنید، اگر ماشین لباسشویی شما خیلی قدیمی است، ممکن است به ترتیب دارای دو شیلنگ ورودی برای آب سرد و گرم باشد.

برای برخی از حالت ها، به این صورت ماشین های لباسشویی آب گرم را دریافت میکردند، اما همچنان آن را با آب سرد مخلوط می کردند و در صورت نیاز گرم می کردند.

اما با گذشت زمان، شاید به خاطر صرفه جویی و سادگی ، تصمیم گرفتند این ایده را کنار بگذارند.  بنابراین، در حال حاضر اکثر ماشین های لباسشویی فقط برای اتصال به آب سرد طراحی شده اند و در صورت اتصال به آب گرم، ممکن است در بخش هایی با مشکل مواجه شوید.

مشکلات احتمالی هنگام اتصال ماشین لباسشویی به آب گرم

• ماشین های لباسشویی فقط برای اتصال به اب سرد طراحی شده اند به گونه ای هستند که آب سرد را مطابق با حالتی که شما انتخاب کرده اید تا دمای دلخواه گرم می کنند.
اگر دمای اب بیش از حد معمول بالا رود , بسیاری از ماشین های لباسشویی این موضوع را به عنوان یک حالت اضطراری درک می کنند.
سیستم کنترل تشخیص می دهد برخی از عناصر گرمایشی در خود ماشین لباسشویی از کار افتاده و آب را بیش از حد گرم کرده است. سپس ماشین لباسشویی به سادگی از کار می افتد و خطا می دهد.

• دومین مشکل کم اهمیت این است که آب گرم به عنوان آب سنگین در نظر گرفته می شود و بنابراین به اندازه آب سرد تمیز کندده نیست . اب گرم اغلب حاوی ناخالصی است.
اگر خانه شما توسط یک اتاق موتورخانه ، گرم می شود، سود سوزآور اغلب به آب گرم اضافه می شود تا رسوب دیگ های بخار در اتاق دیگ بخار کاهش یابد. همچنین ممکن است زباله های کوچک مختلف وارد ماشین لباسشویی شوند. در چنین آبی، پودر به خوبی محلول میشود و مواد افزودنی زیستی مختلف برای بهبود کیفیت شستشو بی فایده می شوند.

خوب است بدانید که این مشکل را می توان با خرید یک فیلترحل کرد . اما فیلتر ها بسیار گران قیمت هستند , و برای ناخالصی های مختلف در آب به فیلتر نیاز دارید.

• مشکل سوم شیلنگ ورودی است. بیشتر اوقات از پلاستیک یا مواد مشابه آن ساخته شده است که اصلاً برای دماهای بالا در نظر گرفته نشده است ، به این معنی که باید مرتباً تعویض شود و نشت ها را از نزدیک کنترل کنید.
• چهارمین و مهمترین مشکل این است که ماشین لباسشویی هایی که فقط به آب سرد متصل می شوند، نمی توانند آب را خنک کنند.

چرا نباید ماشین لباسشویی را به آب گرم وصل کنید؟
چرا نباید ماشین لباسشویی را به آب گرم وصل کنید؟

دمای آب گرم همیشه حدود 60 درجه سانتیگراد است، یعنی شستشو در دمای 20، 30 و 40 درجه امکان پذیر نیست. آیا این موضوع بر کیفیت شستشو تاثیر می گذارد؟

با این حال اکنون می توانید یک ماشین لباسشویی مدرن با دو شیلنگ ورودی برای آب گرم و سرد پیدا کنید.

اگر معایب قبلی شما را از اتصال ماشین لباسشویی به آب گرم منصرف نکرد، پس ارزش دارد که در مورد اینکه آب گرم از کجا به ماشین لباسشویی می آید صحبت کنیم.
دو روش برای رساندن آب گرم به لباسشویی وجود دارد. اولین مورد از طریق شبکه های متمرکز آب گرم مثل موتورخانه است، چنین آبی همیشه نه کمتر از 50 درجه سانتیگراد و نه بیشتر از 70 درجه سانتیگراد خواهد بود، که شما را به تمام مشکلاتی که در بالا توضیح داده شد هدایت می کند

 اگر آب گرم برای تعمیرات در تابستان قطع شود، چه کار می کنید؟

اما در اینجا راه دوم وجود دارد، این در صورتی است که آپارتمان یا خانه شما دارای آبگرمکن داخلی باشد، مثلاً پکیج یا آبگرمکن گازی. در این صورت فقط آب سرد در اختیار شما قرار می گیرد و توسط آبگرمکن ، به دمای دلخواه می رسد .

آشنایی با فرآیند شستشو

در این مورد، ارزش دارد که به طور جداگانه درک کنیم که فرآیند شستشو از نقطه نظر حالت دما چیست؟

در ابتدا پارچه در آب سرد خیس می شود و در اینجا باید دما را پایین بیاورید. سپس، زمانی که فرآیند شستشوی اصلی شروع شد، دمای آب را به حالتی که انتخاب کرده‌اید افزایش دهید.
اما بهتر است آبکشی مجدداً در آب سرد انجام شود، زیرا بقایای پودر بهتر حذف می‌شوند.

سامان سرویس ; مرکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر یخچال ، ماشین لباسشویی ، کولرگازی ، مایکروفر و مایکروویو ، پکیج ، تلویزیون ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!