خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

چرا دکمه استارت ماشین لباسشویی کار نمی کند؟

مشکل برخی از تماس گیرندگان با سامان سرویس که دکمه استارت ماشین لباسشویی کار نمی کند.
شما به طور معمول ماشین لباسشویی را بار کرده اید، به طور معمول برنامه را انتخاب کرده اید، اما پس از فشار دادن دکمه “شروع”، هیچ اتفاقی نیفتاد: ماشین شستشو را شروع نمی کند! در همان زمان، صفحه نمایش روشن است، اما دستگاه شروع به شستشو نمی کند. چه اتفاقی ممکن است برای ماشین لباسشویی شما بیفتد و چرا به دکمه “شروع پاسخ نمی دهد؟

اگر دکمه استارت ماشین لباسشویی کار نمی کند ، قبل از تماس با سامان سرویس موارد زیر را بررسی کنید :

1. آیا ماشین لباسشویی شما قفل کودک دارد؟ معمولاً این حالت روی بدنه یا نمایشگر ماشین لباسشویی با قفل نشان داده می شود. برای غیرفعال کردن حالت قفل، باید دکمه “شروع” را به مدت طولانی فشار دهید یا مجموعه ای از دکمه های مشخص شده با نماد “کودک” را فشار دهید. برای اطلاعات دقیق تر در مورد نحوه غیرفعال کردن قفل کودک در ، به دستورالعمل های مربوط به ماشین لباسشویی خود مراجعه کنید.
2. آیا درب دستگاه بسته است ؟ سعی کنید دریچه را باز و بسته کنید و سپس دوباره برنامه را اجرا کنید. شاید شما در را محکم نبستید، بنابراین ماشین لباسشویی به دکمه “شروع” پاسخ نداد.
3. دستگاه خود را به مدت 10-15 دقیقه از برق جدا کرده و دوباره آن را روشن کنید. در صورت اختلال در برد کنترل، این کار به عملکرد صحیح آن کمک می کند و پس از روشن کردن مجدد آن، ماشین لباسشویی به طور معمول شروع به کار می کند.

دکمه استارت ماشین لباسشویی کار نمی کند؟
دکمه استارت ماشین لباسشویی کار نمی کند؟

مشکلات فنی : دکمه استارت ماشین لباسشویی کار نمی کند

اگر بعد از اقدامات اولیه بالا ، مشکل برطرف نشد احتمالاً دستگاه شما خراب استدر این صورت باید از سامان سرویس کمک بخواهید . تکنسین های سامان سرویس دستگاه و دلایل احتمالی را بررسی کرده و آن را رفع می نمایند .

1 . دکمه “شروع” یا “شروع” معیوب است

احتمالاً دکمه از نظر مکانیکی آسیب دیده است، کنتاکت های آن اکسید شده یا سوخته، خود دکمه یا اتصالات آن کثیف شده است. در این حالت ماشین لباسشویی روشن می شود، اما دکمه “شروع” پاسخ نمی دهد. شاید خود دکمه گیر کرده باشد.

تکنسین تعمیر دکمه ها را بازرسی می کند و بر اساس ماهیت مشکل:

دکمه ها و اتصالات آنها را از خاک تمیز می کند. اتصالات سوخته و اکسید شده یا لحیم شده را تمیز می کند و در صورت آسیب دیدن دکمه “شروع” به دکمه جدید تغییر می کند.

2. خرابی UBL

دکمه شروع ماشین لباسشویی روشن نمی شود و شستشو شروع نمی شود. در عین حال، نمایشگر ممکن است خطای قفل در را نشان دهد.
UBL قابل تعمیر نیست، با یک قطعه جدید جایگزین شده است.

خرابی UBL
خرابی UBL

3. خرابی یا سوختن برد کنترل

به دلیل نوسانات برق یا رطوبت روی برد، قطعات سازنده آن می توانند بسوزند، یا مسیر مدارات اکسیده شده و یا سوخته باشند .
در ماشین لباسشویی ال جی با انتخابگر برنامه، یکی از دلایل رایج خرابی LED های سلکتور روی برد است. در این حالت دکمه استارت ماشین لباسشویی کار نمی کند . حتی گاهی ممکن است بصورت موردی دکمه ” شروع ” به طور کار کند.
تعمیرکار ماهر قطعات معیوب را با موارد جدید جایگزین می کند ، اتصالات اسیده شده و مشکوک را تمیز و یا لحیم می کند و در صورت فرسودگی شدید برد یا خرابی پردازنده، کل ماژول کنترل را تعویض می دهد.

دکمه استارت ماشین لباسشویی کار نمی کند و علت آن مشکلات فنی باشد ، لازم است با سامان سرویس تماس بگیرید تا در کمترین زمان نسبت به تعمیر آن اقدام شود.

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر قهوه ساز ، ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *