خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

چرا کولر گازی یخ می زند؟

کولر گازی یک وسیله مهم در ایجاد هوای مطبوع در آپارتمان است که علاوه بر اینکه در روزهای گرم به افراد کمک می کند تا محیط خنکی داشته باشند ، در فصل سرد نیز محیط داخلی را کاملا گرم می کند . در دنیای مدرن تصور زندگی بدون کولرگازی دشوار است. اما اگر کولر گازی ناگهان شروع به یخ زدن کرد و دستگاه پوشیده از برفک، صدای بلند و .. شد چه باید کرد؟ بیایید سعی کنیم بفهمیم که چرا کولر گازی یخ می زند.
هم یونیت داخلی کولر گازی و هم قسمت بیرونی دستگاه می توانند یخ بزنند، اما دلایل این پدیده ها می تواند متفاوت باشد.
در واقع کولر گازی یک دستگاه نسبتاً قابل اعتماد است که با عملکرد مناسب، تمیز کردن به موقع فیلترها و سوخت گیری با مبرد، مدت زمان زیادی دوام خواهد آورد. بیشتر دلایل یخ زدن واحدهای داخلی و خارجی به دلیل نصب یا استفاده نادرست است و به همین دلیل است که کولر گازی یخ می‌زند.

چرا کولر گازی یخ می زند؟
چرا کولر گازی یخ می زند؟

چرا یونیت داخلی کولر گازی یخ می زند؟

اگر یخ زدگی و برفک روی اواپراتور یونیت داخلی دستگاه شما ایجاد شده است ، برای خرید دستگاه جدید عجله نکنید، بلکه با دلایل آن مقابله کنید. این مشکل نشان دهنده خرابی دستگاه نیست اگر:

– کولر گازی برای فراهم کردن حداکثر خنک کنندگی بدلیل گرم بودن و دمای هوای بالای بیرون بیش از حد کار کرده است . در این صورت لایه برفکی حاصل با خاموش کردن دستگاه ذوب می شود.
– فرآیند یخ زدایی یونیت خارجی در طول گرمایش فضا رخ داده است . اگر یونیت خارجی یخ زده باشد و حالت گرمایش را روشن کنید، فن داخلی برای گرم کردن کار نمی کند. از آنجایی که انرژی حرارتی از اواپراتور حذف نمی شود، آن را با یخ می پوشاند. وقتی یخ یونیت خارجی ذوب می شود، یونیت داخلی برای گرم کردن روشن می شود و آب از طریق لوله تخلیه به بیرون می رود.
گاهی اوقات یخ زدگی در خارج از واحد داخلی قابل مشاهده نیست و نباید فکر کنید که یخ ها زیر کولر آویزان می شوند، بنابراین ضروری است فقط گاهی اوقات درب آن را باز کرده و به داخل آن نگاه کنید.

کدام اشتباهات استفاده از کولرگازی منجر به تجمع یخ می شود؟

هنگامی که متوجه شدید که اواپراتور دستگاه موجود در داخل خانه در حال یخ زدن است، مطمئن شوید که دستگاه به درستی استفاده شده است. اغلب اوقات، تشکیل یخ و برفک در کولرگازی به دلیل نقض قوانین اساسی برای عملکرد دستگاه ظاهر می شود. در اینجا چند نمونه آورده شده است:

– نقض میزان دما،
زمانی که مقدار آستانه پایین تر دمای مجاز بالاتر از دمای هوای بیرون باشد، کاربر کولرگازی را برای گرم کردن روشن می کند. به عبارت دیگر: طبق برگه اطلاعات فنی، کولر گازی می تواند در دمای -10 درجه سانتیگراد خارج از پنجره کار کند و اگر شما آن را در دمای منفی20 درجه سانتیگراد روشن کنید. بنابراین تشکیل یخ در اواپراتور و ایجاد لایه های خ و برفک در پوشش بیرونی که در فضای بیرون قرار دارد وجود داشت.

– سطح رطوبت بالا در اتاق
هنگامی که کولر گازی در محیط بسیار مرطوب کار می کند، مقدار مایع افزایش می یابد و اواپراتور یخ می زند. امروزه دستگاه های مدرن عملکرد “خشک کردن هوا” را دارند و به لطف آن می توانید اتاق را “خشک کنید” و عملکرد عادی سیستم اسپلیت را برقرار کنید.

چرا کولر گازی پنجره ای یخ می زند؟

علت اصلی و مکرر یخ زدگی کولر گازی پنجره ای را می توان جریان ناکافی هوا به دستگاه دانست. در همان زمان، سیستم اسپلیت مانند یک یخچال شروع به کار می کند و رطوبت را جمع می کند و حفظ می کند که تبدیل به یخ می شود.
چند دلیل وجود دارد که یونیت بیرونی کولر گازی با یخ پوشیده می شود. این دلایل عبارتند از:

1. کندانسور کثیف

سیم پیچ کندانسور گرما را از عنصر تبرید گرفته و به هوای بیرون از پنجره منتقل می کند. اما با گذشت زمان، به ترتیب با گرد و غبار و خاک پوشیده می شود که جریان هوا را مسدود می کند و می تواند کل دستگاه را از کار بیاندازد. بنابراین، باید به طور دوره ای تمیز شود.

2. کمپرسور ناکارآمد

عملکرد نادرست کمپرسور کولرگازی پنجره ای منجر به این واقعیت می شود که کویل های خنک کننده هوا را گرم نمی کنند، بلکه آن را منجمد می کنند و یخ تشکیل می شود.

3. اختلاف دما

عملکرد نامناسب و یخ زدگی در بدنه بیرونی کولر گازی ممکن است به دلیل دمای پایین دماسنج که کمتر از دمای مجاز برای عملکرد کولر گازی طبق دستورالعمل است، رخ دهد. اختلاف دما منجر به آزاد شدن میعانات و سپس تشکیل یخ می شود.

4. مقدار ناکافی مبرد در کویل و سیستم

اگر مقدار مبرد در کویل و سیستم کمتر یا بیشتر از آنچه که باید ، باشد منجر به انتقال حرارت نامناسب و یخ زدن می شود.

5. کثیف بودن فیلتر

فیلتر کثیف باید به طور دوره ای تمیز شود، در غیر این صورت یخ و برفک تشکیل می شود.

برای سرویس و تعمیر کولر گازی در مشهد با سامان سرویس تماس بگیرید.

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر قهوه ساز ، ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *