خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

ترفندهای افزایش قدرت و مراقبت از جاروبرقی

جاروبرقی از آن دسته دستگاه هایی است که وجود آن در هر خانه ضرورت محسوب می شود زیرا با جمع کردن ریز ترین زباله ها و گرد و غبار باعث نظافت عمیق منازل می شود.
به طور کلی جاروبرقی می‌تواند به صورت سنتی همراه با یک کیسه، بدون کیسه یا بصورت رباتیک باشد . هیچ راهی برای نادیده گرفتن مراقبت از جاروبرقی وجود ندارد در غیر این صورت این دستگاه ها به سرعت غیر قابل استفاده می شوند. اما مراقبت و نگهداری از جارو برقی نه تنها باعث افزایش طول عمر این دستگاه ها می گردد بلکه راهی برای عملکرد موثر آنها نیز است . در صورت مراقبت درست از جاروبرقی می توانید به مدت زمان طولانی از این دستگاه ها بدون نیاز به تعویض آنها با دستگاه جدید استفاده کنید.

نحوه مراقبت از جاروبرقی

1 . تمیز کردن منظم و به موقع دستگاه

تمام گرد و غبار و زباله هایی که جاروبرقی از روی زمین جمع می کند به قسمت غبارگیر یا کیسه دستگاه فرستاده می شود. البته به استثنای دستگاه‌هایی که این موارد روی فیلترهای دستگاه می نشینند . به محض پر شدن کیسه از گرد و غبار و زباله باید آن را تمیز کنید . در جاروبرقی های مدرن معمولاً این کار به سادگی انجام می شود.
مخزن جمع کننده گرد و غبار در جاروبرقی می تواند چندین نوع باشد که عبارتند از:

مخزن پلاستیکی

در برخی مدل های جاروبرقی یک ظرف پلاستیکی به لوله های فلزی جاروبرقی متصل است که تمام گرد و غبار و زباله های ریز و حتی موهای جمع شده از روی زمین در آن جمع می شوند که به سادگی می توان این ظرف را از جاروبرقی جدا کرد و محتویات آن را داخل سطل زباله خالی نمود . اما فراموش نکنید که درست است که می توان این ظرف پلاستیکی را برای تمیز کردن شستشو داد اما استفاده از آن در جاروبرقی فقط در صورت خشک بودن مجاز است.

کیسه جاروبرقی

برخی دیگر از جاروبرقی ها مجهز به کیسه هستند که تمام گرد و غبار و زباله های جمع شده از روی زمین درون آن جمع می شوند و پس از هر بار جاروبرقی کشیدن نیازی به تمیز کردن یا خالی کردن این کیسه نیست اما باید به محض اینکه تا یک سوم حجم یا نصف کیسه از زباله پر شد کیسه خالی شده و در صورت یکبار مصرف بودن تعویض شود . فراموش نکنید که کیسه های یکبار مصرف قابل شستشو نیستند در غیر اینصورت کارایی جاروبرقی کاهش می یابد.

مراقبت از جاروبرقی
مراقبت از جاروبرقی

2 . تمیز کردن فیلتر های جاروبرقی

برخلاف تصور رایج کیسه یا ظرف پلاستیکی تنها عنصر یک جاروبرقی نیستند که نیاز به مراقبت دارند . بلکه در طراحی تمام دستگاه ها فیلترهایی وجود دارند که تمیز کردن و مراقبت از آن ها نیز باعث افزایش طول عمر جاروبرقی می گردد . در صورتی که جاروبرقی شما جدید بوده اما پس از مدتی قدرت آن کاهش یافته است ، یکی از نشانه های واضح این مشکل این است که فیلترهای دستگاه با گرد و غبار مسدود شده اند. شکل معمول هر جارو برقی دارای دو فیلتر است که یک فیلتر پیش موتور و دیگری فیلتر اگزوز است .
فیلتر پیش موتور از موتور جاروبرقی در برابر گرد و غبار محافظت می کند . ورود گرد و غبار به موتور می تواند آسیب های جبران ناپذیری در دستگاه ایجاد کند . چنین فیلتری معمولاً به شکل فوم نرم ساخته می شود که به آن میکروفیلتر نیز می گویند و می‌توان آن را در زیر آب شست اما برای خشک کردن آن نباید از سشوار یا قرار دادن در معرض وسایل گرمایشی مانند شوفاژ ، شومینه ، بخاری و… استفاده نمود ، زیرا باعث می شود که فیلتر خیلی زود شکل خود را از دست بدهد . بنابراین میکروفیلتر ها باید به طور طبیعی خشک شوند.
فیلتر خروجی یا اگزوز از خروج گرد و غبار جاروبرقی به داخل اتاق جلوگیری می کند. هرچه این فیلتر متراکم تر باشد عملکرد جاروبرقی به طور کلی کارآمدتر است. این فیلتر برای شستشو در زیر آب مناسب نبوده اما می توان آن را با یک برس تمیز کرد .
فیلتر خروجی جاروبرقی معمولاً سالی یکبار نیاز به تعویض دارند. در غیر این صورت علاوه بر از دست رفتن کارایی جاروبرقی ممکن است موتور دستگاه بیش از حد داغ شده و بسوزد.

نکات دیگری که برای مراقبت مناسب از جاروبرقی باید انجام شود، عبارتند از:

– وسایل برقی از جمله جاروبرقی را هرگز با دست خیس لمس نکنید .
– تمیز کردن این دستگاه را تنها زمانی انجام دهید که دستگاه خاموش بوده و دوشاخه آن از پریز برق خارج است.
– اجازه دهید دستگاه استراحت کند، زیرا جاروبرقی نباید بیش از یک ساعت و نیم به طور مداوم کار کند. در غیر این صورت موتور آن بیش از حد گرم شده و ممکن است دستگاه از کار بیفتد.

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر قهوه ساز ، ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *