خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

4 علت شایع بوی سوختگی سشوار + راه حل

آیا مدتی است که بوی سوختگی از سشوار خود را استشمام می کنید؟ حتی ممکن است این بو روی موهایتان بعد از خشک کردن با سشوار نیز باقی بماند . اگر می خواهید این مشکل را در اسرع وقت برطرف کنید. نگران نباشید، زیرا در این مقاله ما به شما کمک می کنیم تا به لطف عمل به توصیه های سازنده بتوانید مشکل بوی سوختگی سشوار را برطرف کنید .

دلایل بوی سوختگی سشوار

اگر از سشوار شما به طور ناگهانی بوی سوختگی به مشام می‌دهد، این چیزی است که نباید نادیده بگیرید. اگرچه این وضعیت در واقع می تواند نگران کننده هم نباشد، اما ممکن است اتفاق جدی تری در حال وقوع باشد که می تواند منجر به آتش سوزی شود و این چیزی است که شما قطعاً نمی خواهید اتفاق بیفتد.
هنگامی که بوی سوختگی از سشوار می آید، به احتمال زیاد بو ناشی از یکی از عناصر زیر است :

1. اولین استفاده ممکن است بوی سوختگی ایجاد کند.

اولین چیزی که ممکن است باعث بوی سوختگی از سشوار شود ، تعداد استفاده است . در واقع اولین باری که از سشوار می شود بوی سوختگی از آن به مشام می رسد. هنگامی که برای اولین بار سشوار خود را روشن و از آن استفاده می کنید، ممکن است بوی سوختگی عجیبی ایجاد کند که در این صورت لازم نیست نگران باشید، زیرا این بو با استفاده مکرر از سشوار از بین می رود.

2. کثیفی فیلتر سشوار

یکی دیگر از دلایلی که سشوار شما بوی سوختگی می دهد، تجمع کثیفی در داخل دستگاه است. هنگام استفاده از سشوار، ممکن است گرد و غبار و کثیفی در برخی قسمت ها گیر کند که از جمله این قطعات ، فیلتر است. این کثیفی ها تأثیر منفی بر گردش هوا خواهند داشت و نتیجه آن گرم شدن بیش از حد دستگاه و ایجاد بوی سوختگی از سشوار خواهد بود.

3. سن سشوار

اگر چندین سال است که سشوار شما در گوشه ای از حمام یا اتاق قرار دارد، ممکن است علت بوی سوختگی باشد. سشوارهایی که سال‌های زیادی از آن استفاده می‌شود، دیگر کارایی مشابه زمانی که شروع به کار کرده بود را نخواهد داشت و ممکن است برای کار کردن به برق بیشتری نیاز داشته باشد. این می تواند باعث گرم شدن بیش از حد سشوار شود که منجر به بوی سوختگی از آن می شود.

4. مشکلات برق

گاهی اوقات مشکل مستقیماً از دستگاه نیست بلکه بخاطر مشکلات برق است. اگر پریز حاوی الکتریسیته بیش از حد باشد، اتصال شل باشد یا سیم پاره شود، ممکن است بوی سوختگی شدید ایجاد شود، همچنین ممکن است عملکرد سشوار شما به خودی خود متوقف شود.

بوی سوختگی سشوار
بوی سوختگی سشوار

برای جلوگیری از ایجاد بوی سوختگی سشوار چه باید کرد؟

1. از سشوار خود در اتاقی با تهویه مناسب استفاده کنید.

برای کاهش بوی ساطع شده از سشوارهایی که به تازگی خریداری شده اند یا به تازگی اولین بار مورد استفاده قرار گرفته اند می توانید از دو نکته استفاده کنید. اولین مورد این است که دستگاه خود را در اتاقی قرار دهید که دارای تهویه کامل باشد و دوم اینکه سعی کنید پنجره های اتاقی را که در آن هستید باز کنید.

2. برای جلوگیری از بوی سوختگی، فیلتر سشوار را تعمیر کنید

سشوارهایی که بو می دهند ممکن است با گرفتگی فیلتر مشکل داشته باشند. در این صورت فیلتر آنها باید تمیز شود . قبل از این سشوار را برای چند دقیقه خاموش کنید تا خنک شود، با کشیدن دستگاه از برق شروع کنید. محافظ پشت دستگاه خود را قبل از برداشتن فیلتر آن بچرخانید. سپس کثیفی های انباشته شده را تمیز کنید . برای این کار می توانید از یک برس خشک و نرم استفاده کنید و اگر ندارید، از جاروبرقی استفاده کنید

3 . سشوار خود را تعویض کنید.

اگر سالهای زیادی است که از سشوار خود استفاده می کنید و در طی این مدت نیز دستگاه خود را به دفعات تعمیر کرده اید وقت آن است که سشوار خود را تعویض کنید زیرا در این صورت . دیگر نباید از سشوار قدیمی که بوی دود می دهد استفاده کرد.

4. دوشاخه برق دستگاه را چک کنید.

اگر مشکل سشوار شما به طور غیرمستقیم ناشی از مشکل دوشاخه یا برق است، وقت آن رسیده که آن را توسط یک تعمیرکار ماهر و متخصص بررسی کنید. او می تواند مشکل را پیدا کند و با تعمیر پریز دیواری شما را برای همیشه از شر آن مشکل خلاص کند.

اگر با بررسی های اولیه و اقدامات فوق ،مشکل برطرف نشد و ساکن مشهد هستید کافی است سروی و تعمیر سشوار خود را سامان سرویس بسپارید تا در کمترین زمان ، تعمیر شود .

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر قهوه ساز ، ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *