خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

4 دلیل استشمام بوی سوختگی از همزن برقی

استشمام بوی سوختگی از همزن برقی یکی از مواردی است که بسیاری از افراد آن را تجربه کرده اند.
استفاده از وسایل برقی در دنیای مدرن امروزی امری بدیهی بوده که باعث آسان تر شدن کارها و صرفه جویی در وقت افراد می شود . همزن برقی یکی از این دستگاه های پر مصرف است که آشپزی و خصوصاً شیرینی پزی را بسیار راحت تر نموده و از جمله دستگاه های محبوب خانم ها است به طوری که امروزه تقریباً در تمام خانه ها یکی از این دستگاه ها وجود دارد . اما همزن های برقی نیز مانند سایر وسایل پس از مدتی استفاده ممکن است دچار مشکلاتی شده و با خرابی هایی رو به رو شوند . به عنوان مثال ، ممکن است به دلایل مختلف بوی سوختگی از همزن برقی به مشام برسد.
نگهداری و مراقبت از این وسیله که به عنوان یک وردست در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد و برای آماده و درست کردن کیک و شیرینی و مخلوط کردن مواد مختلف استفاده می شود برای افزایش طول عمر دستگاه الزامی است.

انواع همزن برقی

به طور کلی همزن های برقی در دو نوع همزن برقی دستی و همزن برقی رومیزی موجود می باشند که کار هر دو یکسان بوده اما از شکل و اجزای مختلفی برخوردار هستند. به طوری که همزن های برقی دستی ظرفی برای ریختن مواد نداشته و پایه برای تکیه دادن دستگاه به آن نیز ندارند اما همزن های برقی رومیزی دارای یک ظرف مخصوص برای ترکیب کردن مواد و هم زدن آنها با هم ن بوده و همچنین از یک پایه برای استقرار همزن روی آن برخوردار هستند. در هر دو نوع این دستگاه ها برای آنکه همزن بتواند قدرت لازم برای ترکیب کردن مواد مختلف را داشته باشد پس از روشن کردن دستگاه موتور آنها با سرعت زیادی چرخیده و چرخ دنده ها را نیز درگیر می کند و باعث ترکیب مواد مختلف با یکدیگر و با سرعت بالا می شود.

4 دلیل استشمام بوی سوختگی از همزن برقی
4 دلیل استشمام بوی سوختگی از همزن برقی

علت به مشام رسیدن بوی سوختگی از همزن برقی چیست؟

1. عدم رعایت نظافت و تمیز کردن دستگاه

به مشام رسیدن بوی سوختگی از همزن برقی به دلیل کثیف بودن دستگاه یکی از مهمترین دلایل ایجاد این مشکل می باشد. برای جلوگیری از این امر لازم است که حتما پس از استفاده از همزن تیغه ها و سایر قسمت هایی که جدا می شوند را جدا کرده و تمیز بشویید و خود دستگاه را نیز با یک پارچه مرطوب شده با آب کاملاً تمیز کنید تا از ایجاد چربی و کثیفی بر روی دستگاه که باعث خراب شدن و انتشار بوی سوختگی از آن می شود جلوگیری کنید.

2. خرابی یا شکستن تیغه های همزن

به طور کلی خرد کردن یا مخلوط کردن مواد غذایی توسط تیغه های همزن انجام می شود که از قسمت های مختلفی مانند یاتاقان و تیغه تشکیل‌ شده‌اند و همچنین برای آنکه مایعات یا مواد غذایی به داخل موتور همزن نفوذ نکنند دارای یک صفحه آب بندی هستند که در صورت خراب شدن هر یک از قسمت ها ممکن است هم زن از کار افتاده و یا بوی سوختگی از آن به مشام برسد. در صورتی که صفحه آب بندی نیز خراب شود به دلیل آن که مایعات به داخل موتور راه پیدا می کنند باعث ایجاد بوی سوختگی از موتور همزن می شوند.

3. خراب شدن یا ذوب شدن کوپلرهای همزن

در همزن های برقی برای اتصال قسمت شیشه ای به مخلوط کن پایه هایی به نام کوپلرهای همزن وجود دارد که به دلیل جنس خاصی که دارند که در معرض ذوب شدن و خراب شدن قرار دارند. در این صورت مایعات به آسانی می توانند از قسمت شیشه ای دستگاه عبور نموده و وارد دستگاه شوند که باعث استشمام بوی سوختگی از موتور همزن می گرددد.

4. خراب شدن رابط بین سیم و موتور همزن

در همزن برقی برای آنکه برق به آرماتور و موتور منتقل شود از یک رابط بین سیم و موتور همزن استفاده می شود که با نام براش های کربنی معروف هستند. در صورتی که همزن مدت زمان طولانی روشن بوده و مورد استفاده قرار گیرد این رابط فرسوده شده و مانع از رسیدن برق به موتور می شوند. در این صورت هنگامی که دستگاه روشن می شود بوی سوختگی از همزن به مشام می رسد.

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر قهوه ساز ، ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *