خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

علت یکسره کار کردن ماشین لباسشویی چیست؟

یکسره کار کردن ماشین لباسشویی ، یکی از خرابی های این دستگاه است. تصور زندگی یک فرد مدرن بدون ماشین لباسشویی دشوار است . درست است که این دستگاه ها دارای مدل های مختلف با حالت های شستشوی متفاوت هستند اما هر مدل ماشین لباسشویی حتی گران ترین آنها به مرور زمان خراب می شود . خرابی هایی وجود دارند که در رابطه با آن مشکلاتی در استفاده از ماشین لباسشویی برای هدف مورد نظر به وجود می آید که یکسره کار کردن ماشین لباسشویی و یا عدم خاموش شدن آن یکی از این مشکلات است. درست است که این یک نقص نادر است اما درک اینکه چرا این اتفاق می‌افتد ممکن است چندان ساده نباشد.

علل یکسره کار کردن ماشین لباسشویی و متوقف نشدن آن چیست؟

دلایل و خرابی های مختلفی برای یکسره کار کردن ماشین لباسشویی و خاموش نشدن آن وجود دارد که شامل موارد زیر می باشند:

– اتصال نامناسب به فاضلاب
– خراب شدن یا شکستن المنت گرمایشی دستگاه یا نشتی در آن
– خرابی پمپ تخلیه
– مشکلات ایجاد شده در واحد الکترونیکی ماشین لباسشویی

اگر شیلنگ تخلیه زیر سطح مخزن باشد آب با نیروی گرانش وارد فاضلاب می شود دستگاه مجبور می شود دائما آب اضافه کند ، به همین دلیل مدت شستشو به طور نامحدود به تاخیر می‌افتد. برای حل این مشکل لازم است قسمت های تخلیه ماشین لباسشویی طبق دستورالعمل های صحیح و درست وصل شوند.

یکی از دلایل خاموش نشدن ماشین لباسشویی ممکن است مربوط به گرفتگی توری فیلتر نصب شده در ورودی ماشین لباسشویی باشد . همچنین گرفتگی و پیچ خوردگی شیلنگ تأمین آب یا کمبود فشار آب نیز باعث ایجاد این مشکل می شوند به طوری که همه این دلایل منجر به جمع آوری کند آب در مخزن شده و زمان شستشو به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

از جمله دلایل دیگر یکسره کار کردن ماشین لباسشویی می توان به مسدود شدن فیلتر جلوی شیلنگ تخلیه اشاره نمود که باعث می شود آب بدون مشکل تخلیه نشده و در برنامه شستشو خطایی رخ دهد ، در نتیجه دستگاه نمی تواند برنامه را کامل نموده و خاموش نمی شود. همچنین باید تمام شیلنگ های تخلیه و لوله های اتصال ماشین لباسشویی را نیز از نظر گرفتگی و انسداد بود بررسی کنید.
در صورتی که پمپ تخلیه دستگاه معیوب شده باشد به جای تعمیر سعی کنید پمپ آن را با یک پمپ جدید تعویض کنید ، زیرا تعمیر پمپ تخلیه فرسوده باعث می شود دستگاه تنها برای مدت کوتاهی کار نموده . سپس دوباره خراب و دوباره دچار همان مشکلات شود.

گاهی اوقات نیز ماشین لباسشویی تا زمانی که کاربر خودش دکمه پاور آن را فشار نداده و یا دستگاه را از شبکه برق جدا نکند به طور یکسره کار نموده و خاموش نمی شود.
همچنین شرایطی وجود دارد که ماشین لباسشویی هنگ کرده و پس از پایان چرخه شستشو خاموش نمی شود و بی وقفه و یکسره کار می کند که این رفتار ماشین لباسشویی ممکن است نتیجه خرابی ماژول کنترل باشد .همچنین معیوب بودن المنت گرمایشی دستگاه نیز دیگر از دلایل ایجاد این مشکل است که در این صورت المنت دستگاه باید تعویض شود.

یکسره کار کردن ماشین لباسشویی
یکسره کار کردن ماشین لباسشویی

دلایل اینکه چرخه شستشوی ماشین لباسشویی زمان زیادی طول می کشد چیست؟

گاهی اوقات ممکن است متوجه شوید که شستشوی ماشین لباسشویی بیش از حد طول کشیده و زمان شستشو دو یا چند برابر افزایش یافته است. دلایل مختلفی ممکن است برای این رفتار دستگاه وجود داشته باشد که عبارتند از :

– اولا یکی از مقصران ایجاد این مشکل ممکن است خرابی المنت گرمایشی دستگاه باشد که باعث می شود مخزن گرم نشود اما این احتمال بسیار ضعیف است، زیرا برنامه ماشین لباسشویی به گونه‌ای طراحی شده است که پس از پر شدن ، آب تا دمای تنظیم شده شروع به گرم شدن می کند و تنها زمانی که دما به حد مطلوب برسد سیگنال نحوه شستشو ارسال می شود. بنابراین هنگامی که گرمایش وجود نداشته باشد سیگنالی وجود ندارد و ماشین لباسشویی اصلا نمی تواند شستشو را آغاز کند.

– دوما هنگامی که ماشین لباسشویی به درستی وصل نشده باشد آبی که به تازگی به ماشین لباسشویی کشیده شده است به تدریج به فاضلاب تخلیه می شود و ممکن است بلافاصله بعد از نصب تجهیزات و یا پس از گذشت مدتی ظاهر شود و معلوم می شود که ماشین لباسشویی آب را به دمای مورد نظر گرم نمی کند ، زیرا بخشی از آب گرم دائماً نشت می کند و به جای آن آب سرد وارد مخزن می‌شود و باید دوباره گرم شود.
همچنین در صورتی که وزن منسوجات داخل درام دستگاه بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی باشد دستگاه نمی تواند درام را تا سرعت چرخش مورد نظر بچرخاند. بنابراین درام بدون توقف می چرخد و ممکن است زمان شستشو بسیار طولانی تر از حد انتظار شود. برای برطرف کردن این مشکل باید برخی از منسوجات را از داخل درام حذف نموده و بار دستگاه را متعادل کنید و دوباره دستگاه را راه اندازی کنید.
در هر صورت و زمانی که ماشین لباسشویی برای مدت طولانی خاموش نشده و یکسره کار می کند باید حتما از تعمیرکاران ماهر و متخصص در این زمینه برای عیب یابی و تعمیر مشکل یا فقط برای اطمینان از سالم بودن تجهیزات دستگاه کمک بگیرید.

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر قهوه ساز ، ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *