خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

ارور F17 یا E17 در لباسشویی بوش نشانه چیست؟

بررسی و برطرف کردن کد خطا یا ارور F17 یا E17 در ماشین لباسشویی بوش به آسانی توسط سامان سرویس قابل انجام است.
گاهی اوقات پس از بارگیری ماشین لباسشویی بوش و تنظیم حالت شستشو پس از فشار دادن دکمه استارت چرخه شستشو آغاز نشده و کد خطای F17 یا E17 بر روی نمایشگر دستگاه ظاهر می شود. اما این ارور به چه معناست و چرا کد خطا یا ارور F17 یا E17 بر روی ماشین لباسشویی بوش ظاهر می شود؟

علت ایجاد ارور F17 یا E17 در لباسشویی بوش چیست؟

کد خطا یا ارور » بر روی ماشین لباسشویی بوش به این معنا است که دستگاه در زمان تعیین شده آبگیری نمی شود. در این حالت دستگاه به برق متصل بوده و تنظیمات حالت شستشو نیز انتخاب شده‌اند اما آب وارد دستگاه نمی شود ، صدای آبگیری کردن دستگاه نیز به گوش نمی رسد و به دلیل کمبود آب درون سیستم دستگاه نمی تواند فرایند شستشو را شروع نموده یا ادامه دهد.
این کد خطا بر روی ماشین های لباسشویی بوش که دارای نمایشگر نیستند با نشانگر ۸۰۰ یا ۱۰۰۰ دور در دقیقه و روشن شدن چراغ شستشو به صورت همزمان و چشمک زدن آن مشخص می شود.

ارور F17 یا E17 در لباسشویی بوش نشانه چیست؟
ارور F17 یا E17 در لباسشویی بوش نشانه چیست؟

چه چیزی باعث خرابی و نقص در سیستم شده است؟

دلایل رایج که می‌توانند باعث ایجاد این نقص در ماشین لباسشویی بوش شوند، شامل موارد زیر می باشند:

1. کمبود آب درون دستگاه

بررسی کنید که آیا آب درون شیر آب وجود دارد یا خیر. زیرا ممکن است آب قطع شده یا لوله ها مسدود شده باشند و دستگاه نتواند آبگیری را انجام دهد.

2. بسته شدن شیر قطع کننده آب

لازم است شیر قطع کننده که جریان آب به ماشین لباسشویی را قطع می کند بررسی کنید. زیرا ممکن است قبل از شستشو باز نشده باشد در نتیجه آب وارد ماشین لباسشویی نشده و باعث ایجاد ارور F17 یا E17 بر روی ماشین لباسشویی بوش می شود.

3. ضعیف بودن لوله کشی دستگاه

در صورتی که لوله کشی ماشین لباسشویی ضعیف باشد قدرت آبرسانی و کشیدن آب را نداشته و باعث ایجاد این کد خطا بر روی دستگاه می شود.

4. پیچ و تاب خوردگی شیلنگ ورودی

این یک مانع در تامین آب ماشین لباسشویی است که باعث کد خطای F17 یا E17 نیز می شود. برای جریان یافتن آب بدون مانع شیلنگ باید کاملاً صاف شود.

پیچ و تاب خوردگی شیلنگ ورودی
پیچ و تاب خوردگی شیلنگ ورودی

5. مسدود شدن فیلتر ماشین لباسشویی

در نقطه ای که شلنگ ورودی به ماشین لباسشویی متصل است فیلتری وجود دارد که از ورود ذرات ریز موجود در آب به داخل دستگاه جلوگیری می کند. در صورت مسدود شدن این فیلتر ، آبرسانی به ماشین لباسشویی ضعیف شده و باعث ایجاد این ارور می شود . برای رفع این مشکل باید فیلتر را خارج کرده و تمیز کنید. برای این کار باید فیلتر را چند ساعت در محلول اسید سیتریک قرار داده و سپس آن را دوباره در جای خود نصب کنید.
بدین منظور ابتدا باید ماشین لباسشویی را خاموش کرده و از برق بکشید.
سپس باید شیر آب دستگاه را ببندید.
انتهای شیلنگی که به دستگاه وصل شده است را باز کنید. از آنجایی که ممکن است مقداری آب در شیلنگ باقی مانده باشد قبل از انجام این کار ظرفی برای ریختن آب باقیمانده در شلنگ آماده کنید. سپس توری یا فیلتر را برداشته و آن را کاملاً بشویید.
توری را در جای خود قرار داده و شیلنگ را به محل اتصال پیچ کنید.

6. ظاهر شدن کد خطا F17 یا E17 بر روی ماشین لباسشویی بوش به دلیل خرابی در ماژول کنترل

یکی دیگر از دلایلی که باعث ایجاد این کد خطا در ماشین لباسشویی می شود خرابی ماژول کنترل دستگاه است.
ماژول کنترل یکی از قسمت های اصلی ماشین لباسشویی است که به عنوان مغز دستگاه در نظر گرفته شده و دستور شروع شستشو، آبکشی و خشک کردن را می دهد. در صورتی که رطوبت وارد این قطعه شده یا افت ولتاژ در دستگاه رخ دهد ماژول کنترل ممکن است از کار بیفتد.
در این صورت لازم است ماشین لباسشویی را به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه از برق جدا نموده و سپس دوباره آن را روشن کنید.

خرابی در ماژول کنترل
خرابی در ماژول کنترل

در صورتی که مشکل برطرف نشد برای بررسی این مسئله لازم است ابتدا دستگاه را خاموش نموده و آن را از برق جدا کنید . سپس پوشش بالایی دستگاه را برداشته و پس از خارج کردن دیسپنسر یا جای پودر شستشو تمام پیچ های نگهدارنده پنل جلویی را باز کنید و بعد از برداشتن برد آن را از نظر سوختن خازن ها، دیود ها، کنتاکت های اکسید شده و .‌‌.‌. بررسی کنید.
درست است که روش های فوق شما کمک می‌کند تا به تنهایی بتوانید با خطای ایجاد شده در دستگاه خود مقابله کنید اما در سایر موارد بهتر است از سامان سرویس در این زمینه کمک بگیرید زیرا ممکن است خرابی در سایر قسمت های داخلی ماشین لباسشویی ایجاد شده باشد.

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر قهوه ساز ، ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *