خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

4 ترفند خانگی برای رفع بوی بد یخچال

یخچال به عنوان یکی از لوازم آشپزخانه اغلب به کانون بوهای نامطبوع تبدیل می شود . بنابراین افراد باید دیر یا زود به این فکر کند که چگونه از شر بوی بد یخچال خلاص شوید . برای رفع بوی بد یخچال اول از همه لازم است با دلایل وقوع این بوهای نامطبوع در یخچال مقابله کنید .

علل ایجاد بوی بد در یخچال چیست؟

بوی بد در یخچال می تواند توسط عوامل مختلفی ایجاد شود. به عنوان مثال قرار دادن مواد غذایی در داخل یخچال بدون ظرف در بسته یا بسته بندی ، باعث ایجاد بوی بد در محفظه یخچال می شود. مواد غذایی که بوی خاصی دارند مانند ماهی می‌توانند بوی بدی را در کل محفظه دستگاه پخش کنند ، همچنین نگهداری کردن طولانی مدت از محصولات نیز ممکن است باعث ایجاد بوی نامطبوع در یخچال فریزر شود . به خاطر داشته باشید که دمای پایین این دستگاه ها روند خراب شدن مواد غذایی را کند می کند اما نمی‌تواند آن را متوقف کند.
یک عامل بسیار ناخوشایند در ایجاد بوی بد در یخچال-فریزر نقص در عملکرد واحد تبرید یا قطع برق است که باعث می شود محتویات داخل محفظه فریزر خراب شده و باعث رشد سریع میکرو ارگانیسم ها و بوی نامطبوع می شود.
گاهی اوقات دلیل بروز بوی بد در یخچال می‌تواند به دلیل شستشوی نامنظم یا ناقص دستگاه باشد. در صورتی که داخل یخچال فریزر به ندرت تمیز شود ممکن است باکتری ها یا قارچ ها در داخل محفظه یخچال ، بر روی سیستم تخلیه یا درزگیرهای های لاستیکی دور درب آن ظاهر شوند.

4 ترفند خانگی برای رفع بوی بد یخچال
4 ترفند خانگی برای رفع بوی بد یخچال

روش های خانگی رفع بوی بد یخچال

1. استفاده از ترکیبات پاک کننده و ضدعفونی کننده

یک راه موثر برای ضدعفونی کردن ، تمیز کردن و جذب بوی بد از این دستگاه ها این است که قفسه و دیواره ها را با محلول سرکه ۶ درصد که به نسبت مساوی با آب ترکیب شده است، پاک کنید. برای تقویت اثر آن همچنین می توانید ظرفی حاوی همین ترکیب یا یک تکه پنبه که در داخل این محلول به خوبی مرطوب شده است به مدت ۲ تا ۳ ساعت درون دستگاه قرار دهید.

یکی دیگر از راه های موثر برای از بین بردن بوی بد یخچال استفاده از آب لیمو است. بدین منظور محلولی متشکل از یک قسمت آب لیموی تازه و دو قسمت آب را مخلوط کنید و توسط آن قفسه ها و دیواره های داخلی یخچال را تمیز کنید.

همچنین استفاده از یک قاشق چایخوری آمونیاک در یک لیتر آب نیز به طور موثر کثیفی و باکتری ها را از سطح یخچال پاک می کند و باعث از بین رفتن بوی بد داخل یخچال نیز می شود .پس از استفاده از این محلول در داخل یخچال از آنجایی که باید درب دستگاه را چند ساعت باز بگذارید بنابراین قبل از انجام هر کاری ابتدا برق دستگاه را قطع کنید.

2. استفاده از وسایل جاذب طبیعی

این دسته شامل موادی هستند که می توانند به طور موثر بوهای نامطبوع را جذب کنند . زغال چوب به عنوان یک داروی اثبات شده در نظر گرفته می شود. یک قطعه زغال چوب را در داخل نعلبکی یا پیش دستی قرار داده و آن را داخل محفظه یخچال بگذارید.

برنج خام نیز یکی دیگر از مواردی است که به عنوان جاذب بوی بد عمل می کند.
استفاده از یک برش سیب زمینی خام یا نصف میوه سیب نیز همین نقش را ایفا می کند.
لازم است محصولات جاذب مدت ۱۰ الی ۱۲ ساعت داخل یخچال قرار گیرند و سپس خارج شوند ، در غیر این صورت خودشان منبع انتشار بوی بد می شوند.

یکی دیگر از مواد جاذب جوش شیرین است. مقداری پودر جوش شیرین را داخل یک ظرف ریخته و بر روی قفسه های یخچال قرار دهید.

3 . استفاده از خوشبو کننده های خانگی برای بوی بد یخچال

یک عدد لیموترش را به دو نیم تقسیم کرده و پس از خارج کردن پالپ های آن مقداری جوش شیرین در داخل آن بریزید. پوسته های پر شده لیمو با جوش شیرین را در داخل قفسه های یخچال بگذارید تا بوی بد یخچال را بگیرد‌.
همچنین می توانید یک لیوان با نمک اپسوم را با همان مقدار جوش شیرین مخلوط کنید و داخل این مخلوط یک قاشق غذاخوری آب و پنج قطره اسانس مرکبات بریزید. ترکیب حاصل را در یک شیشه در باز ریخته و در داخل دستگاه قرار دهید تا بوی نامطبوع آن گرفته شود.

4. استفاده از مواد طبیعی برای مخفی کردن بوی یخچال

این نوع محصولات شامل موادی هستند که عطر و بوی مطبوع و قوی دارند و باعث پنهان شدن بوی نامطبوع یخچال می شوند.
به عنوان مثال ، استفاده از ادویه های خشک و گیاهان معطر به غلبه بر بوهای بد یخچال کمک می کند . بدین منظور می توانید از چوب های دارچین ، میخک ، زردچوبه انت، ریحان خشک یا آویشن استفاده و آنها را درون یک ظرف ریخته و به مدت دو تا سه روز داخل یخچال قرار دهید و پس از این مدت محتویات را با مواد جدید جایگزین کنید.

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر قهوه ساز ، ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *