خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

علت باقی ماندن پودر شوینده در ماشین لباسشویی

اگر مطابق معمول لباس های کثیف را داخل درام ماشین لباسشویی گذاشتید و پودر را در محفظه مخصوص ریختید و دستگاه را روشن کردید اما پس از اتمام کار دستگاه متوجه باقی ماندن پودر شوینده در ماشین لباسشویی شدید و لکه های کثیف روی لباسها باقی مانده است ، نگران نشوید ، زیرا مشکلی که در آن ماشین لباسشویی پودر را استفاده نمی کند بسیار رایج بوده و علاوه بر این، اغلب با نقص های جدی همراه نیست. بنابراین، آرامش خود را حفظ کنید و مقاله ما را بخوانید تا بفهمید چه اتفاقی برای دستگاه شما افتاده است.

هنگام باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی، ابتدا چه چیزی را بررسی کنیم؟

– آیا آب وارد دستگاه می شود؟

درک این موضوع دشوار نیست. اکثر ماشین‌ها اصلاً شروع به شستشو نمی ‌کنند و شما را از یک خطا مطلع می‌کنند. به طور طبیعی، اگر شستشو شروع نشد، پودر دست نخورده باقی می ماند.

– آیا شیر تامین آب کاملا باز است؟

شاید شیر آب کاملا باز نیست و به همین دلیل فشار آب خیلی ضعیف است. یک علامت غیرمستقیم این خواهد بود که دستگاه برای یک چرخه شستشوی استاندارد، برای مدت طولانی غیرمعمول آب می کشد.

– آیا فشار آب در لوله کشی کافی است؟

اگر شیرها باز باشند و فشار آب ضعیف باشد، ممکن است مشکل در خود سیستم تامین آب باشد. اگر فشار در تمام شیرها کم است، با سازمان آب تماس بگیرید.

– آیا محفظه های توزیع کننده پودر را درست انتخاب کرده اید؟

دستورالعمل ها را با دقت بخوانید، زیرا گاهی اوقات کاربران محفظه ها را اشتباه می گیرند و پودر را به جای محفظه اصلی در قسمت پیش شستشو می ریزند. در این صورت اگر همزمان برنامه ای را بدون چرخه مقدماتی انتخاب کنید، پودر دست نخورده باقی می ماند.

باقی ماندن پودر شوینده در ماشین لباسشویی
باقی ماندن پودر شوینده در ماشین لباسشویی

– آیا کانال تخلیه پودر در دیسپنسر در مخزن مسدود شده است؟

در این حالت، آب وارد دستگاه می شود، اما به دلیل مسدود شدن کانال، نمی تواند تمام پودر را به داخل درام منتقل کند. برای جلوگیری از این امر، توصیه می شود به طور دوره ای کشوی مواد شوینده را بیرون آورده و آن را زیر آب گرم بشویید.

– استفاده بیش از حد از پودر شوینده

اگر مواد شوینده بیش از حد داخل کشوی مخصوص ریخته شود پس از پایان شستشو تا حدی در داخل کشو باقی می ماند. بنابراین بهتر است از پیمانه های اندازه گیری استفاده کنید. این کار شما را از صرف هزینه های غیرضروری و از نگرانی های غیر ضروری در مورد خرابی دستگاه نجات می دهد.

– کیفیت پودر

تجربه نشان می دهد، پودرهای ارزان و بی کیفیت اغلب گلوله می شوند و به دیواره های سینی پخش کننده می چسبند. شما باید بعد از هر بار شستشو سینی را آبکشی کنید، اما حتی این نیز همیشه کمکی نمی کند و ماشین لباسشویی نمی تواند لباس ها را با کیفیت بالا بشوید.

خرابی های احتمالی مرتبط به باقی ماندن پودر شوینده در ماشین لباسشویی که نیاز به تعمیر دارند :

خرابی دریچه تامین آب ورودی به ماشین لباسشویی

به طور معمول، دریچه شیر تامین آب باز می شود و دستگاه آب کافی برای تمام عملیات از جمله جذب پودر می کشد. اما اگر این دریچه خراب شود، آب یا اصلا وارد نمی شود (در این حالت، دستگاه سیگنال عدم وجود آب را می دهد)، یا در حجم کمتری وارد می شود .
در نتیجه پودر از محفظه مخصوص فقط تا حدی پاک می شود و در عین حال، دستگاه به مدت طولانی آب می کشد.
در این صورت شیر تامین آب نیاز به تعویض دارد.

نقص در مکانیسم تامین آب به کشوی مواد شوینده

در این حالت، پودر کاملاً خشک و دست نخورده داخل کشو باقی می ماند، زیرا جریان آب که معمولاً باید پودر را بشویید، وارد محفظه مورد نظر نمی شود. برای رفع مشکل نیاز به جداسازی دستگاه و تشخیص مکانیسم تامین آب به توزیع کننده مواد شوینده دارد.

برای تعمیر ماشین لباسشویی در مشهد ، با سامان سرویس تماس بگیرید.

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر قهوه ساز ، ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *