خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

علت خطای dC در ماشین لباسشویی سامسونگ

خطای dC در ماشین لباسشویی سامسونگ (خطاهای dC, dC1, dC2 )از خطاهایی است که در این دستگاه ها ممکن است دیده شود. به طور معمول لباس ها را در درام قرار دادید، مواد شوینده را در آن ریختید، در را بستید و “شروع” را فشار دادید. اما هیچ اتفاقی نیفتاد: هیچ آبی به دستگاه کشیده نمی شود و خطای dC روی صفحه نمایش سامسونگ شما است !
گاهی اوقات، خانم‌های خانه‌دار با سامان سرویس تماس می‌گیرند که ماشین لباسشویی آن‌ها کد dC را در طول فرآیند شستشو صادر می‌کند. این می تواند در هر مرحله از اجرای برنامه اتفاق بیفتد. شستشو در همان زمان متوقف می شود، چرخه قطع می شود.

کد خطای dC در ماشین لباسشویی سامسونگ به چه معناست ؟

با کد dC (امکان نوشتن dC1, dC2 نیز وجود دارد) ماشین لباسشویی سامسونگ گزارش می دهد که قفل درب مشکل دارد. دریچه قفل نمی شود ، شستشو شروع نمی شود یا قطع می شود.

اقدامات اولیه قبل از تماس با سامان سرویس

کد dC همیشه نشان دهنده خرابی نیست. قبل از تماس با سامان سرویس ، موارد زیر را بررسی کنید.

1. آیا درب محکم بسته شده است؟ آن را باز کنید و دوباره ببندید
2. شاید یک جوراب تکی یا آستین ژاکت بین دریچه و لاستیک در گیر کرده باشد و مانع محکم بسته شدن در شود. دریچه را باز کنید، لباس های شسته شده را صاف کنید و دوباره در را ببندید.
3. گاهی اوقات واحدهای کنترل دستگاه درست عمل نمی کنند. دوشاخه از پریز به مدت 10-15 دقیقه از برق جدا کنید. اگر پس از روشن کردن دستگاه سامسونگ، بدون هیچ خطایی شروع به کار کرد، بعید است که این وضعیت دوباره اتفاق بیفتد و نیازی به تماس با سامان سرویس نیست.

اگر هیچ یک از گزینه های بالا با شرایط شما مطابقت نداشت و دستگاه سامسونگ همچنان خطا می دهد، احتمالاً خرابی وجود دارد.

علت خطای dC در ماشین لباسشویی سامسونگ
علت خطای dC در ماشین لباسشویی سامسونگ

رفع خطای dC در ماشین لباسشویی سامسونگ توسط سامان سرویس

با توجه به تجربه سامان سرویس که متخصصان آن هزاران ماشین لباسشویی سامسونگ را تعمیر کرده اند، خرابی های زیر اغلب منجر به خطا در کد dC می شود.

1. خرابی UBL (دستگاه مسدود کننده دریچه)

UBL – دستگاه قفل . با گذشت زمان، این قفل دچار استهلاک شده . در نتیجهدرب قفل نمی شود، شستشو شروع نمی شود و دستگاه خطای dC ایجاد می کند. خرابی UBL شایع ترین علت کد dC در سامسونگ است. دستگاه در را قفل نمی کند و شستشو را شروع نمی کند. صفحه نمایش خطای dC را نشان می دهد. برای اولین بار، این خطا می تواند در هر مرحله از اجرای برنامه رخ دهد.
این قطعه قابل تعمیر نیست، واحد با جایگزین شده است.

خرابی UBL
خرابی UBL

2. واحد کنترل خراب است

واحد کنترل یک برد الکترونیکی است. تمام برنامه های ماشین لباسشویی در آن ذخیره شده است. مانند تمام لوازم الکترونیکی، برد به رطوبت و نوسانات برق حساس است: به همین دلیل، عوامل مختلفی می‌توانند روی آن تاثیر بگذارند. اگر کد dC ظاهر شود، به احتمال زیاد یک نقص در مدار قفل دستگاه رخ داده است. به عنوان مثال، در رله UBL.
تکنسین های سامان سرویس خرابی ماژول کنترل را تشخیص می دهند. عناصر معیوب (رله ها، تریاک ها، مقاومت ها و غیره) با موارد جدید جایگزین می شوند. اگر اتصالات قطعات و … سوخته یا اکسید شده باشند، آنها را لحیم می کنند.
در صورت آسیب زیاد به برد واحد کنترل با یک برد جدید جایگزین می شود.

واحد کنترل خراب است
واحد کنترل خراب است

3. آسیب مکانیکی قفل

هنگام بستن درب دستگاه قلاب قفل در پنجره قفل می افتد. این شامل یک صفحه راهنمای پلاستیکی است. به طور معمول، قلاب صفحه را حرکت می دهد. وقتی شروع به شستشو می کنید، ولتاژ به UBL می رسد، و به این ترتیب دریچه مسدود می شود. اگر قفل به دلیل بی دقتی آسیب دیده یا تغییر شکل داده باشد، قفل نمی شود هنگام بسته شدن صدای کلیک شنیده نشده ، صفحه نمایش کد dC را نشان می دهد. در این حالت باید قفل را تعویض کرد.

آسیب مکانیکی قفل
آسیب مکانیکی قفل

 

4. سیم کشی دستگاه آسیب دیده

UBL دارای سه کنتاکت است: دو تای آن ها روی قفل می افتد، ترمینال سوم با یکی از دو کنتاکت اول وقتی قفل ، قفل می شود بسته می شود. اغلب، کنتاکت ها در خود دستگاه مسدود کننده می سوزند یا اکسید می شوند. به خصوص اگر آب یا زباله وارد آن شود.

سیم کشی دستگاه آسیب دیده
سیم کشی دستگاه آسیب دیده

احتمال دیگر: آسیب به کنتاکت ها یا سیم کشی در مدار UBL در ناحیه ماژول کنترل تا قفل یا پارگی کابل در ناحیه بدنه SMA تا دریچه.
تکنسین های سامان سرویس تمام مسیر سیم کشی و کنتاکت ها را بررسی کرده و اقدام به بازسازی و اصلاح بخش های معیوب می کنند.

در صورت مشاهده کد خطای dC در ماشین لباسشویی سامسونگ ابتدا ، اقدامات اولیه ذکر شده را انجام دهید و چنانچه مشکل برطرف نشد لاتزم است با سامان سرویس تماس گرفته تا با اعزام تعمیرکار مجرب به محل ، نسبت به تعمیر دستگاه اقدام شود.

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر قهوه ساز ، ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *