خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

تمیز کردن ماشین لباسشویی در 6 مرحله

در ابتدا ممکن است تمیز کردن وسیله‌ای که خودش وظیفه ی تمیز کردن لباس‌های شما را بر عهده دارد کمی عجیب به نظر برسد. در ادامه چند نکته در مورد تمیز کردن ماشین لباسشویی بیان کردیم که رعایت کردن ان ها می تواند طول عمر ماشین لباسشویی شما را افزایش دهد.

مراحل تمیز کردن ماشین لباسشویی

1. کشوی مواد شوینده را تمیز کنید

کشوی مواد شوینده می تواند مکانی برای جمع شدن میکروب ها باشد. کشوی مواد شوینده فضای کمی دارد و سریعتر از آنچه که تصور می کنید کثیف می شود. برای تمیز کردن ان ابتدا کل کشو را بردارید و با یک مسواک قدیمی و یک پاک کننده معمولی خانگی شروع به تمیز کردن کنید. اگر در مورد نحوه برداشتن کشو اطلاعات ندارید، به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه کنید.
فراموش نکنید که حفره ای که در کشو قرار دارد را نیز تمیز کنید.

2. فیلتر را تمیز کنید

فیلتر زباله برای محافظت از پمپ ماشین لباسشویی شما از ورود پرز، دستمال کاغذی و کثیفی که در مسیر آن وجود دارد , جلو گیری می کند. این بدان معناست که مانند کشوی مواد شوینده، جایی است که میکروب ها در آن جمع می شوند.
همچنین محیط ان گرم و مرطوب است، بنابراین یک بستر ایده آل برای ایجاد بوی نامطبوع برای نفوذ به دستگاه و لباس های شسته شده شما فراهم می کند.
آن را مرتباً خالی کنید تا کثیفی که در داخل آن جمع شده است پاک شود. فیلتر ماشین لباسشویی معمولاً در امتداد لبه پایینی ماشین، پشت یک پوشش لولایی قرار دارد.
اگر مطمئن نیستید دفترچه راهنما را بررسی کنید. لوله تخلیه اضطراری را با دقت آزاد کنید و یک کاسه یا تابه را روی زمین زیر آن قرار دهید.
دوشاخه را بکشید و اجازه دهید آبی که در داخل آن است خارج شود. دوشاخه را وصل کنید، کاسه را بردارید و یک حوله را روی زمین بگذارید. درپوش فیلتر را با دقت باز کرده یا رها کنید. هر گونه زباله به دام افتاده باید به همراه آب خارج شده باشد .
برای اطمینان، داخل حفره را بررسی کنید. اطراف را با یک پارچه پاک کنید، اجزای آن را تمیز کنید و درپوش را تعویض کنید. دوباره بررسی کنید که درپوش را به درستی تعویض کرده اید تا از هرگونه نشتی تصادفی جلوگیری شود.

3. درام را تمیز کنید

حتی اگر داخل ماشین لباسشویی شما تمیز و درخشان به نظر برسد،اما همچنان گوشه‌ها و شکاف‌های زیادی وجود دارد که میکروب‌ها می‌توانند در آن‌ها پنهان شوند .
برای تمیز کردن ماشین لباسشویی آن را کاملا خالی کنید و مواد شوینده را مستقیماً به درام اضافه کنید. لازم نیست مدت زمان چرخش زیاد باشد. دمای محیط ماشین لباسشویی در هنگام شتسشو ترجیحا باید 60 درجه باشد.
این کار میکروب ها و بوها را از بین می برد و از تجمع کف صابون و رسوب آهک در مکان هایی که به سختی قابل مشاهده هستند جلوگیری کند.

تمیز کردن ماشین لباسشویی
تمیز کردن ماشین لباسشویی

4. جلوگیری از بوی بد

باز گذاشتن درب ماشین لباسشویی پس از شستشو باعث می شود هوا در اطراف درام به گردش درآید که به کاهش رشد میکروب ها و جلوگیری از ایجاد بوی بد کمک می کند.
این امر در هوای گرم مخصوصا در تابستان اهمیت بیشتری دارد.

5. از مواد شوینده مناسب استفاده کنید

وقتی با مجموعه‌ای از مواد شوینده که در قفسه‌های سوپرمارکت‌ها چیده شده‌اند، مواجه می‌شوید، باید به تأثیری که آن مواد روی لباس‌هایتان می‌گذارند فکر کنید. جالب توجه است که کف اضافی و باقی مانده ی نرم کننده های مایع در دستگاه با ایجاد بوی بد و کپک رابطه مستقیم دارند.
به طور خلاصه، اگر می خواهید به ماندگاری ماشین لباسشویی خود کمک کنید به جای مایعات از پودر استفاده کنید. دانستن اینکه از چه چیزی استفاده کنید و چگونه لباس‌ها را بشویید، به دستیابی به نتایج بهتر هنگام شستشو کمک می کند.

6. ماشین لباسشویی خود را به طور منظم تمیز کنید

تمیز کردن ماشین لباسشویی را به لیست کارهای خانه خود اضافه کنید. توصیه می شود ماشین لباسشویی خود را یک هفته در میان تمیز کنید. به‌ویژه در تابستان که هوا گرم است و ماشین لباسشویی شما راحت‌تر بو می‌ گیرد و کثیف می شود.
اگر نمی توانید این کار را انجام دهید، سعی کنید حداقل یک بار در ماه این کار را انجام دهید.

چگونه ماشین لباسشویی بدبو را تمیز کنیم؟

در حالی که محصولات تخصصی زیادی وجود دارد که می توانید برای از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی خود تهیه کنید، می توانید از مواد طبیعی تر نیزاستفاده کنید.
جوش شیرین و سرکه سفید دو ماده مورد نیاز شما هستند، 4/1 یک فنجان جوش شیرین را به 4/1 یک فنجان آب اضافه کنید سپس این محلول را در ظرف شوینده ماشین لباسشویی بریزید. 2 فنجان سرکه سفید را بردارید و آن را به درام اضافه کنید.
سپس حالت چرخش با دمای بالا را انتخاب کنید. دستگاه نیز باید در حین انجام این کار خالی باشد.
ترکیب جوش شیرین و سرکه به همراه دمای بالا بوی نامطبوع را از بین می برد و دستگاه شما را تمیز و تازه می کند.

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر قهوه ساز ، ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *