خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

فوت و فن تمیز کردن ریش تراش برقی

تمیز کردن ریش تراش برقی ، یکی از کارهای مهم برای حفظ کیفیت و افزایش طول عمر این وسیله است.
ریش تراش های برقی راحت ترین راه برای اصلاح موهای صورت هستند. در حالی که قیمت این دستگاه ها کمی بیشتر از تیغ های دستی است، اما اگر به خوبی از آنها مراقبت کنید، دوام زیادی دارند. این روند واقعاً پیچیده نیست و معمولاً چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد.
برای اینکه ریش تراش برقی شما به درستی کار کند، باید آن را تمیز کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار، شستشوی سر ریش تراش برقی زیر شیر آب است. اما اگر می خواهید به صورت اصولی و صحیح ریش تراش برقی خود را کاملاً تمیز کنید، باید چند کار دیگر انجام دهید که ما در این مقاله به توضیح آن پرداخته ایم.

نحوه تمیز کردن ریش تراش برقی

با مراقبت مناسب از ریش تراش برقی خود می توانید عمر دستگاه و توانایی اصلاح آن را افزایش دهید.
مطمئنا همه افراد پس از ساعت ها تحقیق، ریش تراش برقی خود را خریداری می کنند بنابراین . اگر تیغه ها خیلی زود کدر شوند، تمام این کار سخت به هدر می رود. با توجه به اینکه تعویض تیغه های دستگاه گران بوده و در برخی از مدل ها امکان تعویض تیغه وجود ندارد بنابراین تمیز کردن منظم این دستگاه ها و نگهداری از آن در بهترین شرایط برای مراقبت و نگهداری از آنها بهترین راه است.

تمیز کردن ریش تراش برقی
تمیز کردن ریش تراش برقی

نحوه تمیز کردن ماشین ریش تراش برقی را در چند مرحله توضیح خواهیم داد :

مرحله 1. ریش تراش برقی خود را خاموش کنید.

ابتدا بررسی کنید که آیا ریش تراش شما از برق خارج است یا خیر تا انجام عملیات تمیز کردن ریش تراش برقی ایمن انجام شود.

مرحله 2. سر دستگاه را باز کنید.

سر ریش تراش برقی را از روی دسته بردارید برای این کار ، کناره های بلوک تیغ را با دقت فشار داده و سری دستگاه را بیرون بکشید تا صدای کلیک مانندی را بشنوید. در برخی از دستگاه ها باز کردن سری ریش تراش اغلب از طریق یک دکمه در جلو انجام می شود کافی است مقداری نیرو توسط مفاصل خود اعمال کنید تا سری دستگاه جدا شود.

مرحله 3. سر ریش تراش برقی را با یک برس نرم پاک کنید.

در مرحله بعد باید سر ریش تراش برقی را با برس نرم تمیز کنید. این برس اغلب جز وسایل و متعلقات خود دستگاه است که در جعبه آن گنجانده شده است. اگر آن را گم کرده اید، از یک مسواک قدیمی نرم استفاده کنید. اگر در حال تمیز کردن فلز هستید، مطمئن شوید که فلز ریش تراش برقی را با برس مالش ندهید، زیرا به فویل آسیب می رساند.

مرحله 4. تیغه های دستگاه را روغن کاری کنید.

پس از تمیز کردن تمام قطعات نوبت به روغن کاری سر ریش تراش می رسد. اگر برای این کار از اسپری استفاده می کنید، مایع را روی فلز ریش تراش اسپری کنید. اگر روغن روان کننده دارید، آن را به آرامی روی فلز ماشین اصلاح بمالید. اگر از مایع دیگری استفاده کرده اید، فلز ریش تراش را در یک کاسه آب مخلوط شده با مایع برای چند دقیقه بگذارید.

مرحله 5. ریش تراش برقی را دوباره مونتاژ کنید.

پس از تمیز کردن، روغن کاری و خشک کردن قسمت داخلی و سر ماشین ریش تراش برقی، محصول را دوباره مونتاژ کنید. مطمئن شوید که سری دستگاه را به درستی در جای خود قرار داده اید و حلقه ها را کنار هم نگه می دارد . هنگامی که سر ریش تراش محکم روی دسته قرار بگیرد دوباره صدایس کلیک مانندی ایجاد می کند که نشان می دهد ریش تراشس دوباره آماده استفاده است.

هر چند وقت یکبار باید ریش تراش برقی خود را تمیز کنیم؟

برای پاسخ به این سوال، باید بگویم که باید یک بار در هفته ریش تراش برقی خود را عمیقا تمیز کنید با این حال، روتین کلی تمیز کردن باید بعد از هر اصلاح انجام شود . برخی از مردان پس از دو تا سه بار اصلاح ، تمیز کردن ریش تراش را انجام می دهند که کار اشتباهی است.
روال تمیز کردن روزانه شامل برس زدن موهای گیر کرده در داخل سر ریش تراش است. اگر مدل دستگاه شما ضد آب است، می توانید آن را زیر آب جاری برای چند ثانیه بشویید و همین کار برای تمیز کردن دستگاه کافی خواهد بود.
قبل از برس یا مسواک زدن و تمیز کردن با آب ، حتما قاب فلزی ریش تراش برقی فلزی خود را بردارید. زیرا این فلزها خیلی ظریف هستند و برس کشیدن یا مسواک زدن به راحتی می تواند به آن آسیب برساند. شما باید این قسمت را با احتیاط با کمی آب و صابون مایع بشویید.

برای تعمیر انوان ماشین اصلاح و ریش تراش در مشهد ، با سامان سرویس تماس بگیرید.

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر قهوه ساز ، ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *