خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

روش ایمن حمل و نقل ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی کارٍ خانه داری را بسیار ساده می کند . این دستگاه ها شستن منسوجات مختلف را از یک کار خسته کننده به یک کار لذت بخش تبدیل می کنند. امروزه چنین لوازمی به یک دستیار ضروری در هر خانه تبدیل شده اند. حمل و نقل ماشین لباسشویی نیاز به رسیدگی دقیق دارد، اما تعداد کمی از افراد می دانند چگونه ماشین لباسشویی را به درستی حمل کنند. اشتباهات و عدم آمادگی برای حمل و نقل، خرابی تجهیزات و خرابی عناصر اصلی سازه را تهدید می کند.

هنگام خرید ماشین لباسشویی جدید، هیچ مشکلی در حمل و نقل دستگاه وجود ندارد و این تجهیزات به طور قابل اعتماد توسط بسته بندی کارخانه محافظت می شوند، بنابراین هنگام بارگیری و جابجایی ماشین لباسشویی، نگرانی در مورد یکپارچگی دستگاه بی مورد است . اما حمل و نقل تجهیزاتی که استفاده شده و نو نیستند ممکن است مشکلاتی ایجاد شود. بنابراین بهتر است بسته بندی اصلی دستگاه حفظ و نگهداری شود . در این صورت ماشین لباسشویی با دقت در یک جعبه قرار گرفته و دیوارها با فوم یا ورق های لاستیکی فوم دار پوشیده می شود .. اما اگر مالک جعبه ای که ماشین لباسشویی در آن فروخته شده را دور بیاندازد ، هنگام جابجایی ، باید خودش ماشین لباسشویی را با دقت بسته بندی کند.. بنابراین، در هنگام تغییر محل سکونت، مالک با مشکل مواجه می شود.

چگونه حمل و نقل ماشین لباسشویی را به درستی انجام دهیم تا به آن آسیب نرسد؟

برای اینکه ماشین لباسشویی بدون آسیب به مقصد منتقل شود، باید آن را با دقت بسته بندی کنید و با انجام مراحل زیر آن را برای جابجایی آماده کنید:
1- دوشاخه ماشین لباسشویی را از برق جدا نموده و شیلنگ های تامین آب را جدا کنید، درب دریچه ها را ببندید.
2- تجهیزات باید کاملاً خشک شوند. آب باقی مانده از سیستم ماشین لباسشویی را تخلیه کنید. آب می تواند در شیلنگ ها، نازل ها، مخزن، پمپ باقی بماند. همه اینها می تواند در حمل و نقل اختلال ایجاد کند ، بنابراین پس از جدا کردن شیلنگ ها ، آب را از آنها تخلیه کنید و همچنین فراموش نکنید که فیلتر تخلیه را باز کنید و آب باقی مانده در سیستم تخلیه را خالی کنید.
3- لازم است پیچ های حمل و نقل را در سوراخ های پشت ماشین لباسشویی قرار داده و محکم ببندید.
4- سیم ها و شیلنگ ها را با دقت به بدنه ماشین لباسشویی ببندید، سیم ها ابتدا باید در پلی اتیلن بسته بندی شوند.
5- درب دریچه ماشین لباسشویی را با فشار دادن روی بدنه محکم کنید. از نوار چسب برای محکم کردن محفظه پودر استفاده کنید. علاوه بر این می توانید از ماشین لباسشویی در هنگام حمل و نقل با مقواهای ضخیم محافظت کنید.

نحوه ثابت کردن درام ماشین لباسشویی

یکی از مهم ترین سوالات در حین حمل و نقل، نحوه بستن درام ماشین لباسشویی برای اطمینان از عدم تحرک کامل است. درام ماشین لباسشویی مهم ترین و شکننده ترین مکانیسم است. هنگام حرکت، یک عنصر ساختاری ثابت نشده به سایر قسمت های لوازم خانگی آسیب می رساند و پس از آن ممکن است تعمیرات گران قیمت مورد نیاز باشد.

پیچ حمل در تجهیزات کارخانه ماشین لباسشویی الزامی است. آنها در سوراخ های روی دیواره پشتی بدنه دستگاه نصب می شوند و به ثابت کردن ایمن درام کمک می کنند.
اما در بیشتر موارد، چنین جزئیات کوچکی اغلب در طول زمان از بین می روند. بنابراین، این سوال مطرح می شود که چگونه یک ماشین لباسشویی را بدون پیچ حمل و نقل ، حمل کنیم و چگونه درام را ثابت کنیم ؟ در چنین شرایطی، درام با استفاده از وسایل بداهه بی حرکت می شود:
– لازم است که پنل پشتی ماشین لباسشویی را باز کنید.
– یک ورق فوم را در حفره حاصل قرار دهید. باید بین درام ماشین لباسشویی و دیواره داخلی باشد. لازم است فضای بین مخزن و دیوارها را با پارچه های غیر ضروری، لاستیک فوم، پلی استایرن پر کنید.
– درجه تثبیت درام را بررسی کنید تا هنگام حرکت ماشین لباسشویی صدای اضافی ایجاد نشود.
– پنل پشتی ماشین لباسشویی را دوباره در جای خود قرار دهید.
با توجه به اهمیت پیچ و مهره ها در حمل و نقل ماشین لباسشویی، مراقب نگهداری طولانی مدت آنها باشید. یکی از گزینه ها این است که پیچ های پشت مخزن پشت ماشین لباسشویی را با بسته بندی در یک کیسه پلاستیکی مخصوص محکم کنید.

مرحله بعدی ، حمل و نقل ماشین لباسشویی است.
اگر تصمیم دارید ماشین لباسشویی را به طور مستقل در ماشین حمل کنید، چندین تفاوت وجود دارد .

حمل و نقل ماشین لباسشویی
حمل و نقل ماشین لباسشویی

. سه روش برای حمل ماشین لباسشویی در ماشین را در نظر بگیرید:

1. حمل و نقل در حالت ایستاده ، هنگامی که ماشین لباسشویی در موقعیت طبیعی خود قرار دارد، احتمال کمتری وجود دارد که آب باقیمانده به قسمت های مهم دستگاه برسد. هنگام حمل و نقل در حالت ایستاده، مهم است که بدانید تجهیزات در جهت حرکت خود به صورت پهلو در بدنه خودرو مستقر شده اند، این کار باید به گونه ای انجام شود که فشار اضافی بر اجزای ماشین لباسشویی مانند لوله ها، کمک فنرها و غیره وارد نمی شود. کارشناسان معتقدند که این قابل اطمینان ترین گزینه هنگام حمل ماشین لباسشویی در ماشین است.
2. حمل و نقل در دیوار جانبی. در مواردی که امکان نصب آن در حالت حمل و نقل استاندارد وجود ندارد، حمل ماشین لباسشویی به پهلو توصیه می شود. اگر هنگام حرکت ماشین لباسشویی را به پهلو قرار دادید، حتماً محفظه پودر را پس از بارگیری بردارید یا کاملا خشک کنید، این کار باید برای جلوگیری از چکیدن آب از محفظه پودر روی قطعات الکترونیکی ماشین لباسشویی انجام شود.
3. حمل و نقل روی دیوار عقب. این گزینه حمل و نقل در موارد استثنایی امکان پذیر است. ماشین لباسشویی را روی دیواره پشتی آن قرار دهید و مطمئن شوید که زیر آن چیزی نرم مانند پتو یا حوله قرار دارد . به خاطر داشته باشید که آب باقیمانده از ماشین لباسشویی ممکن است به پارچه زیرین نشت کند. لازم است دستورالعمل های عملکرد سازنده را به دقت مطالعه کنید، زیرا برخی از آنها حمل و نقل ماشین لباسشویی را در پشت کیس ممنوع می کنند.

با هر روش حمل و نقل، مطمئن شوید که درام ماشین لباسشویی محکم شده است و حتی با ترمز ناگهانی از بین نمی رود. همچنین توجه داشته باشید که نمی توانید ماشین لباسشویی را بصورت وارونه حمل کنید ، زیرا آب باقیمانده در داخل دستگاه ممکن است روی صفحه کنترل چکه کند و در نتیجه نیاز به تعمیرات پرهزینه باشد.

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر قهوه ساز ، ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *