خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

7 علت گرم نشدن آب پکیج

از مهم ترین دلایلی که همه ی ما از پکیج ها استفاده می کنیم گرم شدن سریع آب می باشد. اما گاهی اوقات ممکن است مشکلاتی رخ دهد و پکیج آب را گرم نکند. در صورت گرم نشدن آب ابتدا باید ارور هایی را که روی دستگاه نمایش داده می شوند را بررسی کنید؛ و اگر اروری وجود نداشت، به سراغ بررسی قطعات بروید. معمولا تعمیر کردن پکیج ها از مدل های مختلف به یک روش انجام می شود. با ما در این مقاله همراه باشید تا دلیل اینکه چرا پکیج آب را گرم نمی کند را بررسی و پیدا کنیم.

چرا پکیج آب را گرم نمی کند؟

1 . کم بودن فشار گاز

از عوامل موثری که پکیج آب را گرم نمی کند کم بودن فشار گاز است. اگر فشار گازی که به پکیج می رسد کم باشد، انرژی مورد نیاز پکیج بسیار کم خواهد بود. در نتیجه ارتفاع شعله با کاهش رو به رو می شود و آب گرم نمی شود.
اینگونه مشکلات معمولا در فصل های سرد و مناطقی که تراکم جمعیت بالا است رخ می دهد. در صورت افت فشار گاز نیازی نیست با تکنسین تماس بگیرید فقط در ساعات افت فشار از آب گرم استفاده کنید.

2 . تاثیر فشار آب بر دمای آب پکیج

اگر فشار آب کم باشد یا نوسان در آن وجود داشته باشد، آبی که وارد پکیج می شود سریع تر گرم می شود. در نتیجه پکیج دستور قطع کردن شعله را صادر می کند و شعله قطع می شود.

برای رفع کم بودن فشار آب این موارد را برسی کنید:

• آبی که به ساختمان وارد می شود را بررسی کنید؛ اگر فشار آن پایین بود، جهت افزایش آن از پمپ استفاده کنید. اگر از قبل پمپ دارید، تنظیمات آن را بررسی کنید.
• چک کنید که آیا پکیج نشتی دارد یا خیر. اگر پکیج نشتی دارد لازم است که با یک تکنسین مجاز تماس بگیرید.

7 علت گرم نشدن آب پکیج
7 علت گرم نشدن آب پکیج

3 . ایجاد رسوب در مبدل ثانویه پکیج

اگر در مبدل رسوب جمع شود؛ پکیج با مشکلاتی مانند گرم یا سرد شدن ناگهانی آب و یا عدم گرم کردن آب رو به رو می شود. در برخی اوقات وجود رسوب باعث کم شدن فشار آب نیز می شود.
برای جلوگیری از چنین مشکلاتی باید به صورت دوره ای و منظم پکیج خود را سرویس کنید. در صورت این که از وجود رسوب مطمئن هستید میتوانید با اسیدشویی کردن پکیج رسوب ها را از بین ببرید. ولی این کار بسیار خطرناک است و توصیه می شود که به همراه شخصی که در این زمینه تخصص دارد انجام دهید.

4 . اختلال در فلوسوئیچ

در صورتی که فلوسوئیچ به درستی کار کند، چراغ آن بر روی پکیج شروع به چشمک زدن می کند یا علامت آن در نمایشگر ظاهر می شود. اما اگر فلوسوئیچ مشکلی داشته باشد، وقتی که آب سرد و گرم را همزمان باز کنید فقط آب سرد را خواهید داشت.
برای بررسی کردن فلوسوئیچ باید سیم ها را اتصال کوتاه کنید . پس از آن اگر پکیج بدون هیچ مشکلی روشن شود؛ ممکن است نیاز به تعویض کردن فلوسوئیچ داشته باشید.

5 . خراب شدن سنسور دما NTC

سنسور NTC وظیفه دارد که دما را به درستی تشخیص دهد. اگر این بخش به مشکلی بر بخورد و نتواند دما را به درستی تشخیص دهد و دمای نادرستی را به برد ارسال کند؛ درنتیجه برد شعله را قطع می کند و آب گرم نمی شود.
تکنسین ها دمای سنسور را افزایش می دهند و به وسیله اهم متر مقاومت آن را اندازه گیری می کنند و اقدام برسی کردن آن می کنند.
در دمای 25 درجه مقاومت 10 کیلو اهم است و با افزایش دما مقاومت کاهش پیدا می کند. در صورتی که با افزایش دما اهم متر تغییری نکند و یا صفر را نشان دهد، سنسور دما خراب است و نیاز به تعویض شدن دارد.

6. وجود هوا در لوله های پکیج

یکی دیگر از دلایلی که پکیج آب را گرم نمی کند وجود هوا در لوله های آن می باشد. اگر در لوله ها هوا وجود داشته باشد آب به خوبی گرم نمی شود و همچنین ممکن است صدا های ناهنجاری از پکیج به گوش برسد. در چنین مواقعی فشار سنج پکبج عددی کمتر از 1 را نشان می دهد.
برای حل این مشکل فقط کافی است لوله ها را هواگیری کنید. در پایین پکیج پیچی قرار دارد که برای هواگیری کردن باید آن را باز کنید و صبر کنید تا درجه فشار آن به حدود 1.5 برسد. در انتها یادتان باشد که پیچ را ببندید.

7 . سوختن برد پکیج

برد پکیج نیز مانند هر وسیله دیگری ممکن است در اثر نوسانات برق ، وجود گرد و غبار و پایان یافتن عمر آن خراب شود و از کار بیفتد. در چنین مواقعی پکیج روشن می شود اما هیچگونه فعالیتی ندارد. تعویض یا تعمیر برد پکیج نیاز به مهارت و تخصص دارد در نتیجه بهتر است این کار را به افراد ماهر و متخصص در این زمینه بسپارید.

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر قهوه ساز ، ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *