خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

6 صدای غیر عادی یخچال و معنی آنها

همه یخچال ها سر و صدا می کنند. ممکن است یخچال شما در حال حاضر صدا ایجاد کند. اما وقتی صدای غیر عادی یخچال یا آزاردهنده (یا حتی بلند) را از یخچال خود می شنوید، آیا دلیلی برای نگرانی وجود دارد؟
اگر یخچال پر سر و صدای شما مشکلات دیگری مانند سرد نشدن مواد غذایی و یا کار نکردن یخ ساز دارد ، عاقلانه ترین کار این است که در مشهد ، با سامان سرویس تماس بگیرید.
اما اگر بتوانید تشخیص دهید که صدا از کجا می آید (مثلاً از کمپرسور) و هر چند وقت یکبار رخ می دهد، ممکن است بتوانید خودتان این مشکل را حل کنید.

انواع مختلف صدای غیر عادی یخچال و معانی احتمالی انها

1. اگر یخچال شما در نزدیکی پایین آن صدا ایجاد می کند

اگر صدای تق تق در پایین یخچال شنیدید، احتمالاً مشکل از ظرف تخلیه است. برای حل این مشکل کافی است فقط ظرف را در جای خود محکم کنید. ظرف تخلیه زیر یخچال قرار دارد و تقریباً یک اینچ بالاتر از کف است.

2. اگر صدای یخچال از پشت می آید

صدای پر سر و صدایی که از پشت یخچال می آید احتمالاً فن کندانسور یا کمپرسور است. اگر تشخیص ‌دادید که صدایی که ایجاد می شود از فن کندانسور است، سعی کنید گرد و غبار و زباله‌هایی که ممکن است بین پره‌های فن جمع شده‌اند را با استفاده از یک برس نرم تمیز کنید. البته، اگر صدای فن یخچال را شنیدید، حتما قبل از تمیز کردن کمپرسور، اقدام به تماس با تکنسین کنید و حتما دستگاه خود را از برق بکشید.

3. اگر صدا از داخل یخچال می آید

اگر صدایی که در داخل یخچال می شنوید شبیه به صدای جیر جیر است , احتمالاً این صدا از فن گردشی است که هوا را از طریق فریزر و بخش های مختلف عبور می دهد. فن گردشی درست در پشت یک پنل دسترسی در پشت یخچال قرار دارد.
موتورهای فن در یخچال‌ها می‌توانند به روش‌های مختلفی از کار بیفتند، اما یکی از رایج‌ترین (و ناخوشایندترین) راه‌ها این است که جانوری وارد فن می‌ شود و می‌میرد . در این حالت ممکن است صدایی نشنوید، زیرا ان جانور مانع از کارکردن فن یخچال می شود. متأسفانه تنها راه حل برای این مشکل، تعویض کردن فن یخچال است .

6 صدای غیر عادی یخچال و معنی آنها
6 صدای غیر عادی یخچال و معنی آنها

4. اگر صدایی شبیه به جیغ یا جیک پرنده در یخچال به گوش می رسد

یخچال شما نباید صدایی ایجاد کند که به نظر برسد یک پرنده یا یک موجود کوچک در داخل آن گیر افتاده است. اگر صدای یخچال مانند جیغ یا جیک جیک است، ممکن است به این معنی باشد که فن اواپراتور خراب است.
اگر مشکلی در فن یخچال وجود داشته باشد، فریزر به اندازه کافی خنک نمی شود. با برداشتن محتویات فریزر و مشاهده پنل داخلی در پشت فریزر می توان به فن اواپراتور دسترسی پیدا کرد. برای باز کردن آن به یک پیچ گوشتی نیاز دارید. با چرخاندن تیغه ببینید که آیا تیغه به خوبی کار می کند یا خیر.
سیم‌ها و تمام اجزای آن را از نظر ساییدگی و پارگی، همراه با گرومت‌ها بررسی کنید.اگر تیغه فن آزادانه حرکت نمی‌کند، یا نشانه‌هایی از آسیب یا خوردگی روی سیم‌ها یا اتصالات وجود دارد، ممکن است لازم باشد که این قطعات را تعویض کنید.

5. اگر صدایی شبیه به صدای در زدن می آید

صدای تق تق احتمالاً نشانه ای از خرابی کندانسور یا عدم کارکرد صحیح موتور فن می باشد. احتمالاً فن خیلی داغ است یا خیلی سخت کار می کند.

6. اگر صدای کلیک از یخ ساز می آید

صدای کلیک-کلیک-کلیک که از یخ ساز شما می آید می تواند به این معنی باشد که شیرآب شل است یا به منبع آب متصل نیست. اگر به تازگی یخچال را جابه جا کرده اید، اتصال نادرست می تواند مانع از کارکرد یخ ساز شود.

نگران صدا های یخچال نباشید

به خاطر داشته باشید که هر صدایی که می شنوید نشان دهنده ان نیست که مشکلی وجود دارد . به هر حال، همه یخچال ها تا حدی صدا تولید می کنند. به عنوان مثال، غرغر کردن، فریون است که در اواپراتور می جوشد، این کار یخچال را خنک می کند. به عنوان یک قاعده کلی، یک یخچال قدیمی نسبت به یک یخچال جدید تر صدای بیشتری تولید می کند. و همچنین یک یخچال معمولی می تواند تا 20 سال عمر کند.

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر قهوه ساز ، ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *