خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

6 علت روشن نشدن قهوه ساز

روشن نشدن قهوه ساز خصوصا هنگام صرف صبحانه می تواند اتفاق خوشایندی نباشد.  قهوه ساز یکی از وسایلی است که امروزه در بسیاری از منازل و سایر مکان ها مانند اداره ها و مغازه ها نیز از آن استفاده می شود. اما این دستگاه مانند هر وسیله برقی دیگری گاهی اوقات ممکن است به مشکلاتی دچار شود و نتوان به درستی از آن استفاده کرد. یکی از این مشکلات  روشن نشدن قهوه ساز می باشد. ما در این مطلب قصد داریم دلایل روشن نشدن قهوه ساز را مورد مورد برسی قرار دهیم و شما را با این مشکل در قهوه ساز آشنا کنیم.

 دلایل احتمالی روشن نشدن قهوه ساز

دلایلی که ممکن است باعث عدم روشن شدن قهوه ساز شوند عبارتند از:

1. نبودن برق

یکی از دلایل روشن نشدن قهوه ساز، نبودن برق و عدم برق رسانی مناسب به دستگاه می باشد. در چنین شرایطی دلیل روشن نشدن دستگاه وارد نشدن برق به آن می باشد. بهتر است قبل از اینکه اقدام باز کردن دستگاه و تعمیر کردن آن کنید، ابتدا پریز برقی و محافظ برقی که دستگاه به آن ها متصل شده است را مورد برسی قرار دهید و از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل کنید. توصیه می شود دستگاه را با پریز های مختلف نیز تست کنید تا مطمئن شوید که مشکل از پریز است یا خیر. در صورتی که مطمئن شدید که عوامل خارجی مانند پریز و غیره کاملا سالم هستند، باید بخش های داخلی دستگاه را مورد برسی قرار دهید تا علت روشن نشدن دستگاه مشخص شود.

2. خراب شدن سیم رابط دستگاه

سیم رابط دستگاه به دلایل مختلفی ممکن است دچار پارگی، خرابی و اتصالی شود و در انتقال جریان برق به دستگاه اختلال ایجاد کند. توجه داشته باشید که هنگام بررسی این مورد در صورت پارگی سیم رابط باید بسیار دقت کرده و نکات ایمنی را به طور کامل رعایت کنید؛ زیرا در چنین موقعیتی احتمال برق گرفتگی وجود دارد و می تواند بسیار خطرناک باشد. از این رو بهتر است قبل از برسی کردن سیم رابط ابتدا آن را از پریز جدا کرده و سپس شروع به برسی کردن آن کنید. جهت برطرف کردن این مشکل می توانید به راحتی یک سیم یا کابل جدید تهیه کرده و آن را با سیمی که دچار خرابی شده است تعویض کنید.

6 علت روشن نشدن قهوه ساز
6 علت روشن نشدن قهوه ساز

3. خراب شدن مدار کنترل

از دیگر دلایل روشن نشدن قهوه ساز خراب شدن مدار کنترل دستگاه می باشد.مدار کنترل یکی از قطعات مهم دستگاه می باشد که به آن زمان سنج نیز گفته می شود. بهتر است پس از اطمینان حاصل کردن از سالم بودن سیم رابط و پریز برق به سراغ برسی این مورد بروید. در هنگام خرابی مدار کنترل توصیه می شود حتما کار عیب یابی و تعمیر آن را به یک تعمیرکار با تجربه و ماهر بسپارید زیرا این قطعه بسیار حساس می باشد و در صورت وجود هرگونه اشتباه و خطا در حین تعمیر ممکن است دستگاه دچار مشکلات جدی تری شود.

4. خرابی مقاومت ها و کاهنده های ولتاژ

مقاومت ها و کنترل کننده های ولتاژ در صورتی که خراب شوند می توانند از روشن شدن دستگاه قهوه ساز جلوگیری کنند. مقاومت ها و کنترل کننده های ولتاژ شامل قطعات مختلفی همچون ترانزیستور و رله می شوند که در هنگام خرابی باید آن ها را مورد برسی قرار دهید. در صورتی که یکی از این قطعات دچار مشکل شود، عملکرد تمام دستگاه دچار اختلال شده و دستگاه روشن نمی شود. در این شرایط بهتر است از یک تعمیرکار کمک گرفته و قطعه معیوب را تعویض کنید. توصیه می شود تا حد امکان به جای تعمیر این قطعات آن ها را تعویض کنید زیرا در صورت تعمیر کردن آن ها ممکن است پس از مدت کوتاهی دوباره دچار خرابی شوند و دستگاه را با مشکل مواجه کنند.

5. خراب شدن المنت دستگاه

خراب شدن المنت دستگاه از جمله دلایل روشن نشدن قهوه ساز می باشد. المنت در قهوه ساز دارای وظایف مختلفی می باشد اما به طور کلی می توان گفت که وظیفه آن تبدیل انرژی الکتریکی به گرماو حرارت می باشد. المنت قطعه نسبتا مقاومی است و معمولا به دلیل شکستگی و یا اصابت ضربه به دستگاه دچار خرابی می شود. شما می توانید جهت برسی این قطعه و اطمینان حاصل کردن از سالم بودن آن از اهم متر نیز استفاده کنید. اما توصیه می شود در صورت خرابی حتما به تعمیرگاه مراجعه کرده و نسبت به تعمیر یا تعویض این قطعه اقدام کنید.

6. وصل نبودن کارتریج

گاهی اوقات ممکن است کارتریج قهوه ساز خالی باشد و یا به درستی وصل نشده باشد و شما از آن بی خبر باشید. در این مواقع در صورتی که اقدام به روشن کردن دستگاه کنید، دستگاه روشن نمی شود. این موضوع یک مشکل فنی نمی باشد و می توان به راحتی با پر کردن کارتریج و وصل کردن آن به شکل صحیح دستگاه را روشن کرد.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم شما را با برخی از دلایل روشن نشدن قهوه ساز آشنا کنیم.
برای خرید قهوه ساز در مشهد و همچنین برای تعمیر قهوه ساز در مشهد ، با سامان سرویس تماس بگیرید.

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر قهوه ساز ، ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *