خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

6 روش شستشوی فیلتر آلومینیومی هود

هرچه هود بیشتر و بهتر کار کند (بوها، محصولات احتراق، بخارات و چربی ها را جذب می کند)، فیلتر آن سریعتر کثیف می شود . با گذشت زمان، فیلتر آلومینیومی هود چنان مسدود می شود که تهویه آن به حداقل می رسد. علاوه بر این، رسوبات زیاد چربی می تواند باعث آتش سوزی شود. به همین دلیل است که شما باید حداقل هر 2 تا 4 هفته یک بار شستشوی فیلتر آلومینیومی هود را انجام دهید .
خوشبختانه، تمیز کردن هود آنقدرها هم سخت نیست، به خصوص اگر ماشین ظرفشویی داشته باشید . زیرا فیلتر کثیف را می توان در 1 چرخه با حداکثر تنظیمات زمان و دمای 60 درجه شستشو داد.
اگر ماشین ظرفشویی ندارید یا نمی‌توانید فیلتر را از چربی قدیمی تمیز کنید (این اغلب اتفاق می‌افتد)، 6 ترفند ساده اما فوق‌العاده کارآمد مقاله ما به شما کمک می‌کند.

نحوه شستشوی فیلتر آلومینیومی هود

روش 1. نحوه شستشوی فیلتر آلومینیومی هود در محلول صابون و جوش شیرین

در واقع، سازندگان هود به اتفاق آرا توصیه می‌کنند که فیلترها و پانل‌های جلویی را فقط با یک شوینده ملایم (مانند مایع ظرفشویی) تمیز کنید. با این حال، همانطور که تجربه نشان می دهد، این روش همیشه کار نمی کند، بنابراین ما پیشنهاد می کنیم اثربخشی آن را با کمک جوش شیرین یا خاکستر سودا افزایش دهید.
دستورالعمل: آب داغ از شیر آب یا آب جوش را در سینک یا وان حمام بریزید. هرچه آب گرمتر باشد، تمیز کردن موثرتر انجام می شود.
یک چهارم فنجان جوش شیرین و چند قطره مایع ظرفشویی را به آب اضافه کنید. محلول را با کاردک (نه با دست!) هم بزنید تا کف کند .
فیلتر چربی را به طور کامل در محلول فرو کنید و بگذارید 10 دقیقه خیس بخورد. سپس فیلتر را با یک اسفنج/برس نه چندان سفت بشویید،  طبق معمول هود را آبکشی کنید و با حوله خشک کنید.

شستشوی فیلتر آلومینیومی هود در محلول صابون و جوش شیرین
شستشوی فیلتر آلومینیومی هود در محلول صابون و جوش شیرین

در انتها فیلتر را دوباره زیر گنبد هود قرار دهید.
نکته: این روش تقریبا همیشه جواب می دهد، اما در موارد سخت به جای خیساندن، فیلتر را در همان محلول صابون و جوش شیرین حدود 5-10 دقیقه بجوشانید.

روش 2. نحوه شستشوی فیلتر آلومینیومی هود دارای چربی های زیاد با پاک کننده های لوله باز کن

این روش فقط برای موارد نادیده گرفته شده ، زمانی که هود برای چندین سال شسته نشده است مناسب است. سازندگان تجهیزات استفاده از این روش تمیز کردن را بیش از 1-2 بار در طول عمر مفید هود توصیه نمی کنند، زیرا پاک کننده قوی لوله بازکن یک ماده سوزاننده است که در صورت قرار گرفتن بیش از حد محلول بر روی فیلتر هود یا استفاده زیاد از آن، می تواند باعث خورده شدن فیلتر شود.
برای یک فیلتر بزرگ یا دو فیلتر کوچک، به 2-3 بسته کوچک پودر خشک یا حدود ½ فنجان مایع لوله باز کن نیاز دارید. همچنین یک ظرف و آب جوش آماده کنید و البته فراموش نکنید که دستکش لاستیکی بپوشید و پنجره را باز کنید!
دستورالعمل: فیلترهود را در یک ظرف قرار دهید و آن را با آب جوش / آب داغ پر کنید (آب جوش باید کمی روی فیلتر را بپوشاند) . لوله بازکن را به طور یکنواخت روی فیلتر بپاشید/بریزید. بگذارید فیلتر 5-10 دقیقه در محلول حاصل باقی بماند. فیلترها را چندین بار زیر آب جاری بشویید.

روش 3. نحوه تمیز کردن فیلتر هود با چربی‌گیر (برای موارد سخت)

یکی دیگر از روش های تمیز کردن و شستشوی فیلتر آلومینیومی هود با گاز پاک کن یا تمیز کننده فر است. اما فراموش نکنید که هنگام استفاده از این مواد پنجره را باز کنید و از دستکش لاستیکی استفاده کنید!
دستورالعمل: فیلتر هود را با محصول درمان کنید. فیلتر را در کیسه ای قرار دهید تا از پخش بوی تند آن در اطراف آپارتمان جلوگیری شود. پس از 10-15 دقیقه، آن را به طور معمول بشویید و کاملا آبکشی کنید.
توصیه: اگر بچه یا حیوان خانگی دارید، بهتر است از پاک کننده فری استفاده کنید که بو نمی دهد و کارآمدتر از همتایان خود عمل می کند.

نحوه تمیز کردن فیلتر هود با چربی‌گیر
نحوه تمیز کردن فیلتر هود با چربی‌گیر

روش 4 : جوشاندن فیلتر در محلول جوش شیرین

با جوش شیرین اما با جوشاندن آن می توان چربی های قدیمی و ماندگار روی فیلتر آلومینیومی هود آشپزخانه را پاک کرد.
دستورالعمل: آب را در یک قابلمه بزرگ بجوشانید. جوش شیرین را در آب جوش بریزید: در یک قابلمه بزرگ حدود 1 فنجان، در قابلمه متوسط 2/1 فنجان. هنگامی که جوش شیرین حل شد، حرارت را کم کنید، فیلتر را در محلول قرار دهید و آن را به مدت 10-15 دقیقه بجوشانید تا آلودگی از بین برود یا کمرنگ شود.
در انتها فیلتر را به روش معمول بشویید.

روش 5: شستشوی فیلتر آلومینیومی هود با مایع لباسشویی

مایع لباسشویی برای از بین بردن چربی ها و شستشوی فیلتر آلومینیومی هود کار فوق العاده ای انجام می دهد، به خصوص زمانی که با آب داغ ترکیب شود.
دستورالعمل: 2.5 لیتر آب را در یک قابلمه یا لگن گرم کنید. نیمی از مایع لباسشویی (72%) را به آب گرم شده اضافه کنید. وقتی مایع حل شد، ظرف را از روی حرارت بردارید، فیلتر را در آن فرو ببرید و بگذارید 10 تا 20 دقیقه خیس بخورد. در انتها فیلتر را طبق معمول بشویید.

روش 6: شستشوی فیلتر هود با سرکه 9 درصد

دستورالعمل: یک پارچه را در سرکه سفره (9٪) خیس کنید و آن را روی تمام مناطق آلوده هود بکشید . اجازه دهید فیلتر به مدت 7-15 دقیقه خیس بخورد. در انتها فیلتر هود را طبق معمول بشویید و آبکشی کنید. نکته: قبل از تمیز کردن، پنجره را باز کنید و دستکش لاستیکی بپوشید.

مطلب کاربردی :

علت استشمام بوی بد از یخچال سامسونگ چیست

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر قهوه ساز ، ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *