خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

6 دلیل کار نکردن اسپرسو ساز

 اسپرسوساز یکی از وسایلی است که امروزه در بسیاری از خانه ها و کافه ها، اداره ها و غیره از آن استفاده می شود. اسپرسوساز که یک وسیله الکتریکی می باشد گاهی اوقات ممکن است با مشکلاتی رو به رو شود که این مشکلات باعث می شوند عملکرد دستگاه با اختلال مواجه شودو دستگاه به درستی کار نکند. ما در این مطلب قصد داریم به بررسی دلایل کار نکردن اسپرسو ساز بپردازیم و شما را با این دلایل آشنا کنیم.

برخی از دلایل کار نکردن اسپرسو ساز

در ادامه برخی ازدلایل کار نکردن اسپرسو ساز را مورد بررسی قرار می دهیم.

1. پایین بودن کیفیت آب

کیفیت آبی که از آن در اسپرسوساز استفاده می کنید بسیار مهم است.در صورتی که آب موجود در اسپرسوساز از کیفیت پایینی برخور دار باشد، مواد معدنی و املاحی که در آب وجود دارد باعث ایجاد رسوبات در داخل دستگاه می شود. این امر به تدریج باعث کاهش طول عمر دستگاه می شود.
علاوه بر آن، استفاده از آب با کیفیت پایین می تواند کیفیت قهوه یا اسپرسو را نیز کاهش دهد و بوی نامطبوعی را در آن ایجاد کند.

2 . تمیز نکردن دستگاه به صورت دوره ای

یکی از دلایل کار نکردن اسپرسو ساز وجود آلودگی و کثیفی در آن و تمیز نکردن دستگاه می باشد.استفاده از مداوم از دستگاه اسپرسوساز بدون تمیز کردن آن می تواند باعث ایجاد رسوبات و کثیفی در آن شود که این امر همانطور که اشاره کردیم باعث کاهش طول عمر مفید دستگاه می شود.علاوه بر رسوبات، گرد و غبار نیز به طور طبیعی وارد دستگاه می شود و عملکرد بخش های مختلف آن را با اختلال مواجه می کند.
از این رو برای جلوگیری از ایجاد چنین مشکلاتی نیاز است که دستگاه خود را به صورت دوره ای و منظم تمیز کرده و هر گونه رسوب و آلودگی که در آن وجود دارد را به طور کامل از بین ببرید.

3 . کثیفی فیلتر

از دیگر دلایل کار نکردن اسپرسو ساز کثیف بودن فیلتر های درون دستگاه می باشد. فیلتر های درون دستگاه به طور طبیعی پس از هر بار استفاده کثیف می شوند. در صورتی که این کثیفی بر روی فیلتر ها باقی بماند و از بین نرود، آب به درستی از آن ها عبور نکرده و در نتیجه دستگاه به درستی کار نخواهد کرد.
از این رو توصیه می شود پس از هر بار استفاده از اسپرسو ساز، فیلتر های آن را به طور کامل تمیز کنید تا مشکلی در عملکرد دستگاه ایجاد نشود.

کار نکردن اسپرسو ساز
کار نکردن اسپرسو ساز

4 . تنظیم نادرست دستگاه

دستگاه اسپرسوساز باید به درستی تنظیم شود تا بتواند کار خود را شکل صحیح و بدون مشکل انجام دهد. در صورتی که دستگاه را به درستی تنظیم نکنید و یا آن را به شکل نادرستی تنظیم کنید، در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد می شود و گاهی اوقات حتی دستگاه شروع به کار نمی کند.
توصیه می شود قبل از کار کردن با دستگاه حتما دفترچه راهنمای آن را به طور کامل مطالعه کنید تا از طریقه تنظیم کردن آن و همچنین تنظیمات صحیح آن مطلع شوید.

5 . خراب شدن سنسور آب

در دستگاه های اسپرسوساز سنسور های مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها سنسور آب می باشد که به آن شیر آب نیز گفته می شود.این سنسور در اسپرسوساز وظیفه دارد سطح آب موجود در دستگاه را اندازه گیری کند و در زمان مناسب شیر آب را ببند و آبگیری دستگاه را متوقف کند.
در صورتی که این قطعه دچار خرابی یا مشکلی شود و نتواند به درستی کار کند، عملکرد تمام بخش های دستگاه با اختلال مواجه شده و از روشن شدن دستگاه جلوگیری می کند.

6 . عدم سرویس دوره ای دستگاه

گاهی اوقات ممکن است مشکلاتی در دستگاه ایجاد شود که شما متوجه آن ها نشوید. علائم و نشانه های این مشکلات معمولا به مرور زمان در دستگاه پدیدار می شوند.از این رو توصیه می شود هر چند وقت یکبار دستگاه خود را نزد تعمیرکار برده و آن را به طور کامل بررسی یا سرویس کنید. در سرویس دوره ای تمام بخش های و قطعات دستگاه به طور کامل مورد بررسی قرار می گیرند و در صورتی که در دستگاه مشکلی وجود داشته باشد آن را برطرف می کنند.
عدم سرویس یا تعمیرات دوره ای باعث کاهش طول عمر دستگاه شده و عملکرد آن را با اختلال مواجه می کند.به طور کلی دلایل و عوامل مختلفی می توانند موجب کار نکردن اسپرسو ساز شوند و یا عملکرد آن را با اختلال مواجه کنند. به همین دلیل بهتر است در صورت وجود هرگونه مشکل، بررسی و تعمیر آن را به یک فرد متخصص بسپارید تا علت اصلی کار نکردن دستگاه مشخص شود.
همچنین همانطور که در طول مطلب اشاره کردیم بهتر است دستگاه خود را به صورت دوره ای تمیز کرده و از آب با کیفیت مناسب در آن استفاده کنید. رعایت چنین نکاتی از ایجاد بسیاری از مشکلات جلوگیری می کند.

برای خرید دستگاه اسپرسو ساز در مشهد و یا تعمیر اسپرسوساز در مشهد ، با سامان سرویس تماس بگیرید. 

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر قهوه ساز ، ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *