خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

6 دلیل خامه ندادن قهوه ساز

در قهوه ساز خامه یکی از مواردی است که برای تزئین قهوه و یا افزودن طعم به آن اضافه می شود. اما گاهی اوقات ممکن است خامه در قهوه ساز گیر کند و از آن خارج نشود. این مشکل که از مشکلات رایج قهوه ساز ها می باشد می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ما در این مطلب قصد داریم دلایل خامه ندادن قهوه ساز را مورد بررسی قرار دهیم و شما را با این مشکل در قهوه ساز آشنا کنیم.

برخی از دلایل خامه ندادن قهوه ساز

در ادامه برخی از عوامل و دلایلی که منجر به خامه ندادن قهوه می شوند را با یکدیگر بررسی می کنیم.

1 . عدم تنظیم فشار و دمای دستگاه

فشار و دمای دستگاه قهوه ساز باید طوری تظنیم شود که به قهوه ای که در پورتافیلر قرار دارد در دمای استاندارد، فشار مناسبی وارد شود. توصیه می شود دمای دستگاه را بین 190 تا 196 درجه فارنهایت تنظیم کنید. این دما برای گرم شدن آب و تولید خامه کاملا مناسب می باشد. شما می توانید تمام راهنمایی های مورد نیاز را که لازم است در رابطه با دما و فشار دستگاه بدانید، در دفترچه راهنمای دستگاه خود مورد مطالعه قرار دهید.
از این رو در صورتی که دما فشار دستگاه به درستی تنطیم نشده باشد دستگاه قادر به تولید خامه نخواهد بود و از آن خامه خارج نمی شود.

2 .مسدود شدن لوله های دستگاه

مسدود شدن لوله های دستگاه قهوه ساز یکی از دلایل خامه ندادن قهوه ساز می باشد.گاهی اوقات به دلیل سختی آب و مواد معدنی که در آن وجود دارد، رسوباتی در لوله های دستگاه ایجاد شده که باعث مسدود شدن مسیر لوله های آن می شود.این مشکل برای قهوه ساز هایی که تحت فشار هوا می باشند بسیار جدی تر از سایر دستگاه ها می باشد. توصیه می شود در صورت برخورد با چنین مشکلی حتما جهت برطرف کردن آن از تعمیرکار کمک بگیرید.

خامه ندادن قهوه ساز
خامه ندادن قهوه ساز

3 . گرم نشدن آب قهوه ساز

گرم نشدن آب درون دستگاه یکی از مشکلات رایجی است که معمولا در قهوه ساز ها رخ می دهد. یکی از تاثیراتی که این مشکل بر روی دستگاه می گذارد، خامه ندادن آن می باشد. عوامل مختلفی می توانند موجب گرم نشدن آب قهوه ساز شوند؛ اما این مشکل معمولا به دلیل خرابی المنت حرارتی دستگاه و یا وجود مشکلات برقی در دستگاه، ایجاد می شود.
بهتر است جهت برسی دقیق دستگاه و مشخص شدن دلیل اصلی گرم نشدن آب و خامه ندادن آن از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

4 . مسدود شدن مخزن آب

از دیگر دلایل خامه ندادن قهوه ساز، مسدود شدن مخرن آب دستگاه می باشد.در دستگاه های قهوه ساز یک دریچه که همان مخزن آب دستگاه است قرار دارد که وظیفه آن کنترل جریان آب می باشد. در صورتی که این مخزن به دلیل وجود رسوبات و یا دلایل دیگر مسدود شود، جریان آب به راحتی از آن عبور نخواهد کرد و در نتیجه خامه تولید نمی شود.چنان که مخزن به مشکلات فنی دچار نشده باشد می توانید با تمیز کردن آن این مشکل را برطرف کنید. برای تمیز کردن مخزن آب از سرکه نیز می توانید استفاده کنید.

5 . مسدود شدن فیلتر آب

یکی از بخش های مهم دستگاه قهوه ساز که در تولید خامه نیز نقش دارد فیلتر آب می باشد.وظیفه این قطعه گرفتن ناخالصی های آب می باشد. در صورتی که این فیلتر نتواند ناخالصی های آب را به درستی بگیرد، مسدود شده و آب به سختی وارد قهوه ساز می شود و در فرآیند تولید خامه اختلال ایجاد می کند.در هنگام مسدود شدن فیلتر آب قهوه ساز باید آن را رسوب زدایی کنید. لازم به ذکر است که گاهی اوقات رسوب و ناخالصی های آب آنقدر بالا است که امکان رسوب زدایی وجود ندارد و باید فیلتر آب را به صورت کامل تعویض کنید.

6 . استفاده از شیر نامناسب

علاوه بر موارد فوق، نوع شیری که جهت تولید خامه در قهوه ساز استفاده می کنید نیز اهمیت دارد.در صورتی که شیری که برای تولید خامه در قهوه ساز می ریزید مناسب نباشد، ممکن است خامه به خوبی تولید نشود. از این رو توصیه می شود از شیر های پاستوریزه که چربی کمتری دارند استفاده نکنید. در صورت استفاده از این شیر ها دستگاه نمی تواند به راحتی خامه تولید کند.
بهتر است برای این کار از شیر هایی استفاده کنید که چربی بیشتری داشته باشند.

به طور کلی دلایل مختلفی وجود دارد که می توانند باعث خامه ندادن قهوه ساز شوند. این موضوع همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم یکی از مشکلات رایج قهوه ساز می باشد. توصیه می شود در صورت وجود چنین مشکلی در قهوه ساز خود، دستگاه را نزد یک تعمیرکار برده تا آن را مورد برسی قرار دهد و و علت اصلی خامه ندادن آن مشخص شود.

برای خرید قهوه ساز در مشهد و تعمیرات قهوه ساز در مشهد ، با سامان سرویس تماس بگیرید. 

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر قهوه ساز ، ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *