خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

5 دلیل کار نکردن اپیلیدی براون

کار نکردن اپیلیدی براون به معنای عدم صحیح عملکرد اپیلیدی براون اشاره دارد. اپیلاتور برای حذف موهای زائد از ناحیه‌های مختلف بدن مانند پاها ، دست و… می‌باشد. اگر اپیلیدی براون به درستی عمل نکند، ممکن است به مشکلاتی مانند قطع شدن و متوقف شدن در حین استفاده، عدم حذف موها یا صدمه به پوست منتهی شود..

علت کار نکردن اپیلیدی براون چیست؟

علت کار نکردن اپیلیدی براون ممکن است به عوامل مختلفی برگردد. در ادامه، چند علت ممکن برای عدم کار اپیلیدی براون آورده شده است:

1. ضعیف بودن باتری

اگر اپیلیدی براون با باتری کار می‌کند و باتری آن ضعیف شده باشد، ممکن است علت کار نکردن اپیلیدی براون باشند. در این صورت، باید باتری را شارژ کرده یا آن را تعویض کنید.

2. مشکلات در دستگاه

ممکن است قطعات داخلی اپیلیدی، مانند موتور یا مکانیزم‌های اصلی، دچار مشکل شده باشند. در این صورت، نیاز به تعمیر دستگاه یا تعویض برخی از قطعات دارید.

کار نکردن اپیلیدی براون
کار نکردن اپیلیدی براون

3. استفاده طولانی مدت از دستگاه

اگر اپیلیدی شما به مدت زمان طولانی بدون استراحت استفاده شده باشد، ممکن است گرم شده و به علت ایجاد گرما، به طور خودکار خاموش شود تا از خرابی جلوگیری شود. در این صورت، باید صبر کرده و پس از مدتی دستگاه را دوباره روشن کنید.

4. قفل ایمنی

برخی از اپیلیدی ها دارای قفل ایمنی هستند که برای جلوگیری از روشن شدن تصادفی دستگاه در حمل و نقل استفاده می‌شود. اگر این قفل فعال شده باشد، باید آن را غیرفعال کنید.

5. خرابی دکمه‌ ها یا اتصالات

در برخی موارد، دکمه‌ها یا اتصالات در دستگاه ممکن است خراب شوند و عملکرد اپیلیدی براون را تحت تاثیر قرار دهند. در این صورت، نیاز به تعمیر دستگاه یا تعویض برخی از قطعات دارید.
اگر اپیلیدی براون شما هنوز هم عمل نمی‌کند، بهتر است ه دستورالعمل‌های تعمیر و نگهداری موجود در دفترچه راهنمای دستگاه توجه کنید تا مشکل را تشخیص دهید و برطرف کنید . در غیر اینصورت از تعمیرکار کمک بگیرید .

اقدامات اولیه در صورت کار نکردن اپیلیدی براون

اگر اپیلیدی شما دچار مشکل کار نکردن اپیلیدی براون شده است و تمایل دارید تا سرویس آن را انجام دهید، این گام‌های کلی می‌تواند به شما کمک کند:
پیشنهاد می‌شود قبل از هر گونه تعمیرات، دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کرده و به توصیه‌ها و اطلاعات تعمیراتی در آن پایبند باشید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که دستگاه از برند براون است ، زیرا دستگاه‌های مشابه معمولاً نیاز به تخصص فنی دارند.

1 . بررسی باتری

اگر اپیلیدی شما با باتری کار می‌کند و عملکرد ضعیفی دارد، ابتدا باتری را بررسی کنید. ممکن است باتری آن به اندازه کافی شارژ نشده باشد یا به باتری جدید نیاز داشته باشید. در این صورت، باتری را شارژ یا تعویض کنید.

2 . بررسی قطعات ظاهری

اپیلیدی را به دقت بررسی کنید تا از مشکلات ظاهری مانند ترکیدگی، شکستگی یا آسیب به قطعات برخوردار نباشد. در صورت وجود مشکلات ظاهری، این قطعات را تعویض کنید.

3 . تمیز کاری

ممکن است اپیلیدی به علت تجمع موهای کنده و جمع شده در دستگاه دچار مشکل شود. دستگاه را با دقت تمیز کرده و موهای متراکم شده را حذف کنید.

4 . بررسی مشکلات فنی

اگر اپیلیدی همچنان عمل نمی‌کند و مشکلی فنی دارد، نباید سعی کنید تا آن را خودتان تعمیر کنید مگر اینکه دارای تجربه و تخصص در زمینه تعمیرات این دستگاه ها باشید. در غیر این صورت، به تعمیرگاه معتبری مراجعه کرده و تخصصی تعمیرات انجام دهید.
برای تعمیر اپیلیدی براون در مشهد ، با سامان سرویس تماس بگیرید.

نحوه روغن کاری اپیلیدی براون

روغن کاری یکی از مراحل مهم در مراقبت و نگهداری اپیلیدی های براون است. این کار به افزایش عمر مفید دستگاه و بهبود عملکرد آن کمک می‌ کند. در ادامه نحوه روغن کاری اپیلیدی براون را مرحله به مرحله توضیح می ‌دهیم:
قبل از هر کاری، اطمینان حاصل کنید که اپیلیدی به دقت تمیز شده باشد. از دستگاه تمیزکننده مخصوصی که برای دستگاه شما تهیه شده است یا از یک پارچه نرم و خشک برای پاکسازی رول‌ها و قسمت‌های مهم استفاده کنید.
برای روغن کاری اپیلیدی براون، از روغن مخصوصی استفاده کنید که برای این منظور طراحی شده باشد. این روغن‌ها عمدتاً شامل روغن‌های خوراکی اصلی مانند روغن های گیاهی هستند.
اطمینان حاصل کنید که اپیلیدی خاموش و از برق جدا شده است.چند قطره از روغن را به طور مستقیم روی رول‌ها و قسمت‌های متحرک دستگاه اپیلیدی بریزید. توصیه می‌شود از روغن به میزان کمی استفاده کنید .
دستگاه را به طور مختصر و بدون قرار دادن آن روی پوست روشن کنید. این کار به توزیع روغن در دستگاه کمک می ‌کند.
بعد از روغن کاری، دستگاه را بر روی پوست نگذارید. بلکه به مدت چند دقیقه روی یک سطح صاف و پنبه‌ای قرار دهید تا روغن اضافی بطور خودکار از دستگاه خارج شود.
پس از اتمام مرحله قبلی، رول‌ها را با دقت پاک کنید. این کار به جلوگیری از چسبیدن موها به رول‌ها و بهبود عملکرد آنها کمک می‌کند.
توصیه می‌شود که روغن کاری را به میزان مناسب و با تعداد مراتب تعیین شده در دفترچه راهنمای دستگاه انجام دهید. این کار را به صورت دوره‌ای و منظم انجام دهید تا عمر مفید دستگاه را افزایش دهید و عملکرد بهتری از آن دریافت کنید .

برای تعمیر اپیلیدی براون در مشهد با سامان سرویس تماس بگیرید.

مطلب مرتبط :

7 علت کند شدن اپیلیدی براون + راه حل

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر قهوه ساز ، ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *