خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

4 علت کار کردن کولر گازی روی فن

کار کردن کولر گازی روی فن ، ممکن است به شما بگوید مشکلی وجود دارد.
در بسیاری از خانه ها تهویه مطبوع که با نام کولر گازی شناخته می شود به یکی از تجهیزات اصلی تبدیل شده است که در زمستان از خانه شما در برابر هوای سرد محافظت می کند و در طول ماه های تابستان، خانه شما را در برابر روزهای گرم تابستان به یک واحه خنک تبدیل می کند
چه تابستان باشد چه زمستان، صاحبان خانه به صدای روشن و خاموش شدن سیستم کولرگازی عادت دارند. اما گاهی اوقات، صداهای عجیب و غریب توجه شما را به خود جلب می کند و باعث می شود که فکر کنید آیا مشکلی در دستگاه تهویه مطبوع شما وجود ندارد.

هنگامی که دستگاه به درستی کار کند، با روشن و خاموش شدن چرخه گرمایش و سرمایش، فن کولرگازی به طور خودکار روشن و خاموش می شود. کار کردن کولر گازی روی فن به طور مداوم یک هشدار و علامت قرمز در مورد وجود مشکل در سیستم است.
بیایید نگاهی بیندازیم به دلایل کار کردن کولر گازی روی فن و چه کاری می توانید انجام دهید تا به علت اصلی مشکل برسید.

کار کردن کولر گازی روی فن
کار کردن کولر گازی روی فن

دلایلی کار کردن کولر گازی روی فن چیست؟

وقتی فن کولر گازی شما به طور مداوم کار می کند، وقت آن است که بفهمید چه اتفاقی در حال رخ دادن است. اگر تا به حال با یک واحد کولرگازی خراب برخورد نکرده اید، ممکن است مشخص کردن علت آن دشوار به نظر برسد.
در اینجا متداول ترین دلایلی که باعث کار کردن کولر گازی روی فن می شود آورده شده است که عبارتند از:

– حالت فن روی روشن است

اگر فن کولر گازی شما در وضعیت روشن قرار گیرد، به طور مداوم کار می کند. شما باید آن را در موقعیت خودکار تنظیم کنید، بنابراین فقط زمانی که کولرگازی در حال کار است، اجرا می شود. هنگامی که این تنظیم را اصلاح کردید، فن دستگاه شما هنگامی که دمای اتاق مورد نظر را تشخیص داد خاموش می شود.

– کولر گازی خیلی کوچک است یا قادر به مطابقت با تنظیمات نیست

اگر اندازه کولر گازی برای ملک شما کم باشد، عملکرد مطلوبی نخواهد داشت. یک سیستم تهویه مطبوع بسیار کوچک اغلب برای هماهنگی با تنظیمات ترموستات کار می کند و باعث می شود که فن و دمنده به طور مداوم کار کنند.
علاوه بر این، اگر منطقه شما با افزایش دمای شدید مواجه است، ممکن است کولر گازی شما به دمای مورد نظر نرسد. این بدان معنی است که کل سیستم، از جمله فن، برای رسیدن به دمای تنظیم شده، بیشتر از حد معمول کار می کند.

– خرابی ترموستات

اگر ترموستات دستگاه نتواند دمای داخلی خانه را تشخیص دهد، فن و سیستم خنک کننده در زمانی که نباید کار می کنند. این بدان معنی است که شما باید ترموستات را تعویض کنید.

– خرابی یا ایجاد اتصال کوتاه در سوئیچ رله

اگر زمانی که کولر گازی روشن نیست، فن تنها کار می کند، ممکن است سوئیچ رله خراب باشد که تنظیمات روی ترموستات را از انتقال به فن منع می کند.
دلیل دیگر می تواند مشکل سیم کشی یا اتصال کوتاه باشد که سیستم را از تشخیص سیگنال های روشن و خاموش باز می دارد.

نحوه عیب یابی فن کولر گازی خود در سه مرحله

حتی رایج ترین مشکلات سیستم تهویه مطبوع شما می تواند منجر خرابی های بزرگ شود. برای جلوگیری از تعمیرات پرهزینه ، باید با تعمیرکاران متخصص تماس بگیرید تا علت استفاده بیش از حد کولرگازی از فن را مشخص کنند.
قبل از ورود تعمیرکار ، صاحبان خانه باید بررسی هایی را انجام دهند تا تکنسین را به سمت مشکل احتمالی راهنمایی کنند.
برای عیب یابی این دلایل رایج معیوب بودن فن کولر گازی، دو مرحله زیر را دنبال کنید .
– تنظیمات فن خود را به خودکار تغییر دهید و بررسی کنید که آیا فن شما روی گزینه روشن تنظیم شده است یا خیر. تنظیم را به خودکار تغییر دهید تا مطمئن شوید که فقط زمانی کار می کند که واحد تهویه مطبوع شما کار می کند.
– سوئیچ فن را خاموش کنید و به حالت خودکار برگردید: اگر فن خاموش نشد، ممکن است نشان دهد که ترموستات شما نیاز به تعویض دارد. یک تکنسین باتجربه تعمیر تهویه مطبوع می تواند ترموستات شما را تعویض کند.

زمانبندی تعمیر و نگهداری 

اگر مراحل بالا را انجام داده اید و مشکلات فن یا ترموستات را رد کرده اید، ممکن است واحد تهویه مطبوع شما نتواند با ترموستات هماهنگ باشد. تعمیر و نگهداری منظم ممکن است برای بازگرداندن سیستم به بهترین عملکرد خود کافی باشد.
یک تعمیرکار متخصص در زمینه تشخیص و تعمیرات کولر گازی مشکلات زیر را بررسی و حل می کند:
– فیلتر هوای کثیف
– مسدود نشدن جریان هوا
– کم بودن مبرد
– مسائل برق
– عملکرد ترموستات

برای تعمیر کولر گازی در مشهد ، با سامان سرویس تماس بگیرید. 

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر قهوه ساز ، ماشین لباسشویی ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *