خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

تعمیر کولر گازی اجنرال در مشهد با کمتریت قیمت

تعمیر کولر گازی اجنرال در مشهد توسط تکنسین های مجرب و کارآزموده سامان سرویس در کمترین زمان انجام می شود.

کولر گازی یکی از وسایل پرطرفداری است که به لطف هوای خنکی که ایجاد می‌کند گذراندن فصل گرم تابستان را برای افراد خصوصا کسانی که در مناطق جنوبی و گرم کشور زندگی می کنند، آسان تر می کند . اما هنگامی که هوای خنک از دریچه های کولر گازی جریان نمی یابند ممکن است به تعمیر کولر گازی نیاز باشد. سامان سرویس یکی از مراکز معتبر تعمیر کولر گازی اجنرال در مشهد است که به دلیل همکاری با تکنسین های آموزش دیده می تواند مشکلات کولر گازی شما را با باز کردن دستگاه و تست یا تعویض قطعات ، تعمیر کند.

سامان سرویس ، مرکز تعمیر کولر گازی اجنرال در مشهد

سامان سرویس یکی از مراکز با سابقه  تعمیر کولر گازی اجنرال در مشهد است که از تکنسین هایی برخوردار است که در زمینه ی عیب یابی و تعمیر مشکلات ایجاد شده در کولر گازی اجنرال تخصص و مهارت داشته و می ‌توانند به سرعت مشکلات ایجاد شده در دستگاه را عیب یابی و تعمیر می کنند.

تعمیر کولر گازی و اسپلیت اجنرال در مشهد تعمیر موتور کولر گازی اجنرال
تعمیر فن کولر گازی اجنرال تعمیر ترموستات کولر گازی اجنرال
نصب و سرویس کولر گازی اجنرال تعمیر تمام عیوب و خرابی کولر گازی

call saman min

رایج ترین مشکلات کولر گازی اجنرال شامل چیست؟

نشت مبرد

مبرد کولر گازی ، یک ماده شیمیایی است که گرما را از محیط خانه حذب نموده و به واحد خارجی دفع می کند و هوای خنک را به فضای داخل خانه بازمی‌گرداند . بدون مبرد یا در صورت نشتی مبرد در سیستم وجود داشته باشد ، کولر گازی نمی تواند هوای وارد شده به خانه را خنک کند.

علائم نشت مبرد از کولر گازی جنرال عبارتند از:

مناسب نبودن هوای خروجی از دریچه های کولر گازی

بدون مبرد کولر گازی ظرفیت خنک کنندگی خود را از دست می دهد و ممکن است از دستگاه سر و صدای غیر عادی بشنوید و احساس کنید هوا در سراسر خانه پخش شده است اما احتمالاً به اندازه کافی خنک نخواهد بود که تمام فضا را خنک کند.

افزایش رطوبت داخلی

پایین بودن سطح مبرد اجازه نمی دهد کویل‌های داخلی کولر گازی به اندازه کافی رطوبت را از بین برده و باعث افزایش سطح رطوبت در خانه می‌شود.

به گوش رسیدن صدای خش خش از واحد بیرونی دستگاه

در صورتی که کولر گازی شما هوا را آزاد می‌کند یا صدای خش خش دارد احتمال نشتی در داخل سیستم وجود دارد.
برای تعمیر نشتی مبرد در کولر گازی جنرال ممکن است تعمیر یا تعویض خطی که در آن نشتی رخ داده و شارژ مجدد دستگاه لازم باشد.

مشکلات مرتبط با تخلیه در کولر گازی اجنرال

فرایند خنک کنندگی کولر گازی باعث ایجاد میعان می شود که معمولاً از تجهیزات دستگاه خارج شده و به کولر گازی این امکان را می دهد تا به راحتی کار کند . با این حال اگر گرفتگی در خطوط تخلیه میعانات گازی یا کف کولر ایجاد شود یا اگر سطح رطوبت در فضای باز بالا باشد ممکن است رطوبت به داخل کولر بازگردد . چگالش بیش از حد باعث افزایش سطح رطوبت داخل خانه شده و عملکرد کولر گازی را مختل می کند ، همچنین می‌تواند به اجزای دستگاه آسیب برساند. سه مشکل احتمالی تخلیه وجود دارد که باید در فرایند عیب یابی از کولر گازی به دنبال آن ها بود.

1. نشت و چکه کردن آب

هنگامی که جلبک ها، کپک ها یا سایر زباله ها دریچه یا لوله کولر گازی را مسدود می کند کفه ظرف پر از آب می شود و در نهایت ممکن است سرریز شود. در صورتی که به این آب توجه نشود می تواند به دیواره های خشک، کف یا سیستم کولر گازی شما آسیب برساند.

2. رشد کپک

بوی کپک یا رطوبت ممکن است نشان‌دهنده رشد کپک در لوله تخلیه کولر گازی اجنرال باشد . برنامه ریزی منظم برای تمیز کردن تخلیه میعانات به جلوگیری از کیفیت پایین هوای داخل خانه به دلیل کپک کمک می کند.

3. مسدود شدن دریچه تخلیه

یک دریچه تخلیه U شکل به تخلیه میعانات گازی متصل است و به آب این امکان را می‌دهد تا از سیستم خارج شود. دریچه تخلیه ممکن است مسدود شده یا خشک شود و در صورتی که آب به درستی جریان نداشته باشد کپک و قارچ می توانند ایجاد شوند و باعث ایجاد بوی بد در خانه شما شوند. اگر کولر گازی شما خود به خود خاموش می شود ممکن است به این دلیل باشد که آب سرریز شده و سوئیچ شناور ، سیگنال خاموش شدن دستگاه را داده است.

خراب شدن فن کمپرسور کولر گازی اجنرال

واحد بیرونی کولر گازی محل قرارگیری کویل های کمپرسور و کندانسور است . این اجزا برای آزاد کردن گرما از هوا کار می کنند و گرما را از فضای داخل به بیرون منتقل می کنند تا باعث خنک شدن هوای داخل شوند . هنگامی که فن در فضای باز به درستی کار نمی کند فرایند انتقال حرارت با مشکل مواجه می‌شود .خرابی فن می تواند باعث گرم شدن بیش از حد کمپرسور سیستم شود و کنترل های ایمنی کولر گازی را فعال کند که باعث خاموش شدن دستگاه می شود.

علائم خرابی کمپرسور کولر گازی اجنرال شامل موارد زیر است:

خروج هوای گرم از واحد بیرونی یا خارجی دستگاه

کمپرسور برای فشرده سازی گازهای مبرد از دمای پایین و فشار کم به گاز با دمای بالا و فشار بالا طراحی شده است. گاز داغ از طریق کویل های یونیت خارجی عبور نموده و توسط فن خنک می شود . به همین دلیل است که هوای گرم از قسمت خارجی سیستم را احساس می کنید. اگر فن در واحد بیرونی شما هوای ولرم یا خنک را خارج کند ممکن از کمپرسور نیاز به تعمیر داشته باشد.

سر و صدای عجیب از کولر گازی

صدای ضربه زدن، جیغ زدن یا صدای کلیک از واحد بیرونی کولر گازی هنگام روشن شدن ممکن است به مشکلات الکتریکی کمپرسور اشاره کند.

منجمد شدن کویل اواپراتور

جریان ضعیف هوا از طریق سیستم خنک کننده شما می‌تواند باعث ایجاد یخ در سیم پیچ اواپراتور شود . تعدادی از مشکلات مانند فیلتر هوای کثیف و مسدود شدن مجرای هوای برگشتی می توانند به جریان هوا کمک کنند. اگر مشکوک هستید که کویل اواپراتور یخ زده است حتماً باید از  تعمیرکاران ماهر و متخصص سامان سرویس برای عیب یابی و تعمیر دستگاه خود کمک بگیرید.

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر یخچال ، ماشین لباسشویی ، کولرگازی ، مایکروفر و مایکروویو ، پکیج ، تلویزیون ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *