خدمات سامان سرویس

0915-2066-168

نمایندگی تعمیر یخچال بکو در مشهد با گارانتی

تعمیر یخچال بکو در مشهد توسط سامان سرویس در تمام مناطق مشهد ، در منزل انجام می شود.
یخچال، یکی از لوازم برقی خانگی نام آشنا برای همه افراد است که به حفظ مواد غذایی کمک می کند. این دستگاه ها در برندها مدل های مختلف تولید می شوند و در این بین یخچال بکو یکی از دستگاه های پرطرفدار در بین کاربران است. با توجه به ضرورت حضور یخچال در خانه مراکز مختلفی برای تعمیر این دستگاه ها وجود دارند . سامان سرویس یکی از این مراکز است که بصورت کاملا تخصصی تعمیر یخچال بکو در مشهد را انجام می ‌دهد.
حضور تکنسین های ماهر و متخصصی که با تمام عیوب و مشکلات این دستگاه ها آشنایی کامل داشته و تجربه و تبحر خاصی در عیب یابی و تعمیر آنها دارند، باعث شده است که این مرکز برای بیشتر شهروندان مشهدی آشنا بوده و در هنگام خرابی دستگاه خود به کارهای تعمیراتی آنها اعتماد داشته باشند.

 سامان سرویس : مرکز تعمیر یخچال بکو در مشهد

سامان سرویس نمایندگی تعمیر یخچال بکو در مشهد است و در مدت زمان بسیار کوتاهی قادر به عیب ‌یابی و تعمیر ایرادات دستگاه شما می باشد.
با توجه به اینکه یخچال به دلیل توانایی در نگهداری مواد غذایی به مدت زمان طولانی یکی از وسایل ضروری در هر خانه است بنابراین خرابی آن ممکن است ناخوشایند بوده و ایرادات آن باید بلافاصله اصلاح شود تا از ایجاد مشکلات جدی تر در دستگاه جلوگیری گردد.

تعمیر یخچال بکو در مشهد
✵ تعمیر موتور تعمیر یخچال بکو در مشهد
✵ تعمیر فریزر بکو در مشهد
✵ تعمیر ساید بای ساید بکو در مشهد
✵ تعمیرکار سیار یخچال بکو در مشهد
✵ تعمیر یخچال بکو در منزل
✵ تعمیر کمپرسور یخچال بکو در مشهد
✵ تعمیر یخچال بکو در مشهد با کمترین قیمت و گارانتی
call saman min

برای استفاده از یخچال بکو در طول سالیان چه نکاتی باید رعایت شود؟

طبق توصیه تکنسین‌های سامان سرویس هنگام استفاده از یخچال برای اطمینان از ایمنی ، صرفه جویی در مصرف برق و افزایش عمر یخچال باید به نکات زیر توجه کنید:
– یخچال باید حداقل ده سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد تا از گردش هوا برای خنک کردن واحد داخلی اطمینان حاصل شود.
– یخچال به طور منظم حدوداً هر دو هفته یک بار یا حداقل یک بار در ماه باید تمیز شود تا از رشد و توسعه باکتری ها در داخل یخچال جلوگیری شود . برای تمیز کردن یخچال ابتدا باید دستگاه را از پریز برق جدا نموده و تمام قفسه ها و کشوهای داخل یخچال را بیرون آورده و مواد غذایی را از داخل یخچال خارج کنید و سپس از تمیز کردن آن را انجام دهید.
هنگام تمیز کردن این دستگاه مهم است که از جمع شدن آب در کف دستگاه خودداری کنید و پس از تمیز کردن یخچال دوباره مواد غذایی را داخل یخچال قرار دهید.
– حدود یک بار در ماه با چرخاندن دکمه تنظیم (ترموستات) و خاموش کردن آن ، یخچال را به مدت ۳۰ دقیقه استراحت دهید سپس بگذارید دستگاه به حالت طبیعی کار کند.
– از قرار دادن مواد غذایی زیاد داخل یخچال اجتناب کنید ، زیرا باید فضای کافی برای گردش هوای خوب در یخچال وجود داشته باشد.
– از باز کردن درب یخچال به دفعات زیاد خودداری کنید و درب یخچال را به مدت زمان زیاد باز نگذارید. زیرا انجام این کار باعث می‌ شود دستگاه برق بیشتری مصرف نموده همچنین عمر دستگاه کاهش یابد.
– برای جلوگیری از خراب شدن سیستم خنک کننده و کاهش عمر یخچال از قرار دادن غذای داغ در داخل یخچال پرهیز کنید.

خرابی و مشکلات شایع در یخچال بکو

– نشتی یافتن آب از یخچال به بیرون
– خاموش و روشن شدن مکرر دستگاه
– خراب شدن فن یخچال بکو
– ایجاد شدن یخ و برفک در یخچال هایی که بدون برفک هستند.
– ایجاد شدن لایه های یخ بر روی لوله کندانسور
– به مشام رسیدن بوی بد از داخل دستگاه
– بسته نشدن درب یخچال بکو
– کار کردن یخچال با سر و صدای زیاد
با توجه به اینکه تکنسین های تابان سرویس برای تعمیر یخچال به طور مداوم در دوره های آموزشی شرکت کرده و علم خود را به روز نگه می‌دارند توانایی فوق‌العاده‌ای در تشخیص مشکلات ایجاد شده در یخچال های بکو را داشته و می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن ایرادات دستگاه را برطرف کنند. به همین دلیل می‌توانید برای تعمیر یخچال بکو در مشهد دستگاه خود را با خیال راحت به نیروهای این مرکز بسپارید.

ساختار اصلی یخچال بکو شامل چیست؟

کندانسور

کندانسور، یک قطعه تبادل حرارت بین یک مبرد متراکم کننده از یک طرف و یک محیط خنک کننده از طرف دیگر است که وظیفه آن انتشار گرمای کندانسور به محیط می باشد.
نصب این قطعه مستلزم این است که ورودی به تخلیه کمپرسور نصب شده و سر دیگر که شامل خروجی مایع است به سر فیلتر خشک کن نصب ‌شود.

کمپرسور

عمدتاً کمپرسورهای یک یا دو پیستون با استفاده از مکانیزم میل لنگ دستی برای تبدیل حرکت چرخشی به حرکت رفت و برگشتی پیستون کار می کند . وظیفه کمپرسور مکیدن تمام بخار مبرد تولید شده در اواپراتور در حالی است که فشار لازم برای تبخیر در دمای پایین را حفظ می کند و بخار را از فشار اواپراتور به فشار متراکم ، فشرده می کند و به کندانسور فشار می دهد.

مبرد

مبرد در یخچال، مایع فراری است که برای ایجاد دمای سرد مورد استفاده قرار می گیرد . در بسیاری از تاسیسات از آمونیاک خالص به عنوان مبرد استفاده می‌شود . دمای تبخیر آمونیاک حدود منفی ۲۷ درجه سانتیگراد یا منفی ۳۲ درجه سانتیگراد می باشد.

اواپراتور

این قطعه یک وسیله تبادل حرارتی بین مبرد از یک طرف و محیطی است که باید از طرف دیگر خنک شود . کار اواپراتور جمع‌آوری گرمای محیط سرد برای تامین مبرد برای جوشیدن در دمای پایین است. این واحد بعد از دریچه مویین یا دریچه گاز، قبل از کمپرسور در سیستم تبرید نصب می شود.

تعمیر یخچال بکو در مشهد
تعمیر یخچال بکو در مشهد

عملکرد یخچال بکو شامل چیست؟

یخچال ها از بخار خشک برای جذب گرما استفاده می کنند . ممکن است اصل کار ساده به نظر برسد اما مکانیزم کار این دستگاه ها نسبتاً پیچیده بوده و با اجزای مختلفی که دارند نقش مهمی در چرخه خنک کننده ایفا می کنند.
اصل کارکرد یخچال شامل چهار مرحله است که به شرح زیر می باشد:

1. فشرده سازی گاز (مبرد) در کمپرسور

یخچال دارای یک کمپرسور است که برای فشرده سازی مبرد تا فشار و دمای بالا استفاده می شود .در این زمان مبرد در حالت گازی است.

2. تراکم در واحد خارجی

پس از عبور از کمپرسور، مبرد به واحد بیرونی راننده می شود، جایی که مبرد با فشار و دمای بالا توسط هوا خنک می گردد و به مایعی با فشار و دمای پایین متراکم می شود . در اینجا فرآیند تولید گرما برای متراکم شدن انجام می شود، بنابراین وقتی کناره های یخچال را لمس می کنید احساس گرما خواهید کرد.

3. گسترش یافتن

در مرحله بعد مایع پرفشار از طریق دستگاه انبساط تحت عمل گاز مبرد عبور می کند تا از فشار بالا و دمای پایین به فشار پایین و دمای پایین تبدیل شود.

4. تبخیر در واحد داخلی

در اینجا مبرد گرما را از هوای یخچال دریافت می‌کند تا تبخیر شود . در فرایند تبخیر، مبرد گرما را از هوای یخچال جمع کرده و محیط یخچال را خنک می کند. پس از تبخیر مبرد برای ادامه چرخه جدید به کمپرسور باز می گردد.
call saman min

سامان سرویس ; مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی در مشهد

نمایندگی رسمی فروش و خدمات ۱۰ برند برتر لوازم خانگی

تعمیر یخچال ، ماشین لباسشویی ، کولرگازی ، مایکروفر و مایکروویو ، پکیج ، تلویزیون ، جاروبرقی ، قهوه ساز ، بخار شو ، ماشین اصلاح و ریش تراش ، اپیلیدی و موکن ، سشوار ، غذاساز ، مخلوط کن ، اتو و اتو بخار ، آبمیوه گیری ، پلوپز و گوشتکوب برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *